Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Naozaj budú diváci čakať na návrat Dunaja tak dlho? Vieme, kedy sa vráti

Akú dlhú prestávku dopraje Markíza svojmu najúspešnejšiemu seriálu?

05.12.2023 09:25
dunaj, Foto:
Dunaj, k vašim službám odvysielal všetky epizódy v roku 2023.
debata

Dobový seriál Dunaj, k vašim službám uviedla televízia Markíza na obrazovky začiatkom roka. Seriál si svojou témou, spracovaním aj hereckým obsadením získal divákov a stal sa najsledovanejším seriálom na slovenskom trhu.

Od októbra už pritiahol k obrazovkám pravidelne viac ako pol milióna divákov, maximom bolo 558-tisíc divákov pri predposlednej epizóde. Finálovú epizódu, odvysielanú 30. novembra, si pozrelo 527-tisíc divákov. Markíza pripravila pre fanúšikov seriálu ešte jednu špeciálnu vianočnú epizódu, ktorú odvysiela v utorok 5. decembra.

Dunaj, k vašim službám, Zlatá labuť Čítajte viac Na Slovensku je Dunaj diváckym fenoménom. A v Česku? Prišlo prekvapujúce rozhodnutie

Televízia Markíza dopraje teraz svojmu seriálu prestávku, nakrúca už však nové epizódy. Kedy ich uvidia diváci? „S výkonnosťou seriálu Dunaj, k vašim službám sme mimoriadne spokojní. Aktuálne ide o vôbec najsledovanejší program na celom televíznom trhu, neustále prekonáva ďalšie a ďalšie rekordy a teší sa obrovskej diváckej priazni, pričom výlučne pozitívne ho hodnotí aj odborná verejnosť. Na nové časti sa fanúšikovia Dunaja môžu tešiť už v januári 2024,“ uviedol pre Mediaklik Lukáš Kočišek, PR manažér TV Markíza.

Šéfka produkcie televízie Markíza Alexandra Dubovská v nedávnom rozhovore pre Mediaklik načrtla, na čo sa môžu diváci v novej sérii Dunaja tešiť: „Myslíme si, že sa nám podarilo pritiahnuť naspäť k televízii diváka, ktorý ju už veľmi nesledoval a Dunaj je to, prečo je ochotný si ju opäť zapnúť. A keďže už poznám aj naozaj strhujúci obsah jarnej série, pevne verím, že diváci seriálu ostanú verní. Naozaj je sa na čo tešiť.“

pán profesor, Čítajte aj Pána profesora ukončilo dramatické finále. Kedy sa dozvieme, ako dopadol veľký deň Sama a Klaudie?

Televízia Markíza nasadila Dunaj, k vašim službám do silnej konkurencie seriálu Nemocnica televízie JOJ. Už po pár epizódach sa mu dovtedy neporaziteľný seriál z lekárskeho prostredia podarilo prekonať a získať si na svoju stranu viac divákov. Doposiaľ Markíza odvysielala štyri série, dve v jarnej a dve v jesennej sezóne. Spolu 70 epizód, ktoré sledovalo v priemere 463-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, pričom maximom bolo 558-tisíc divákov pri predposlednej epizóde.

Tohtoročné epizódy Nemocnice sledovalo v priemere 376-tisíc divákov. Tento seriál uzavrie svoju jesennú sezónu v utorok 12. decembra.

Nadštandardné výsledky si Dunaj, k vašim službám pripisuje aj v obchodnej cieľovej skupine 12–54, ktorá je podstatná pre komerčné televízie. S doposiaľ odvysielanými 70 epizódami dosiahol priemerný podiel na trhu 25,4 %, pričom trikrát prekonal aj hranicu 30 %. Maximom bolo 32,3 %. Nemocnica si v tejto cieľovej skupine pripísala priemerný podiel na trhu 18,2 %.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #seriál Nemocnica #sledovanosť TV #seriál Dunaj k vašim službám