Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Známych je prvých päť seriálov, ktoré budú mať v roku 2024 premiéru na Voyo

Streamovacia služba predstavila päť nových Voyo Originálov.

29.11.2023 06:00
Karel šimek, Anna Fialová, iveta, Foto:
Prvý pohľad na tretiu sériu Ivety, v ktorej sa objaví aj seriálový syn Artur.
debata

Streamovaciu službu Voyo už na Slovensku a v Česku využíva viac ako 650-tisíc predplatiteľov. Okrem obľúbených televíznych programov v predstihu ponúka používateľom prístup ku knižnici filmov a seriálov z lokálnej i zahraničnej produkcie, populárnym športovým prenosom či ďalšiemu prémiovému obsahu.

Voyo každý rok rozvíja aj lokálny obsah. Prémiové tituly vznikajú pod značkami Voyo Originál, Voyo Špeciál či Voyo Film. V rôznych fázach príprav je hneď niekoľko formátov, pričom vo vývoji sú okrem českých aj čisto slovenské projekty. Prvých päť seriálov, ktoré budú mať premiéru v roku 2025, je už známych.

Metóda Markovič: Prípad Hojer

Metóda Markovič: Prípad Hojer Foto: Voyo
Metóda Markovič: Hojer Metóda Markovič: Prípad Hojer

Seriál opisuje skutočný prípad sériového vraha Ladislava Hojera podľa spisu legendárneho kriminalistu Jiřího Markoviča, ktorý si so sadistickým vrahom vytvoril výnimočný vzťah. Šesťdielny seriál ukazuje bez príkras reálnu policajnú prácu vo vtedajšej Československej socialistickej republike. Rozprestiera sa v niekoľkých časových rovinách a na pozadí najdesivejších vrážd 70. a 80. rokov.

Séria bola ocenená ako najlepší seriál strednej a východnej Európy na medzinárodnom festivale televíznej a online seriálovej tvorby Serial Killer. V tejto sérii predviedol poslednýkrát svoje herecké majstrovstvo zosnulý herec Dano Heriban.

Iveta III

V tretej sérii seriálu Iveta stvárni Ivetu... Foto: Voyo
Iveta 3 V tretej sérii seriálu Iveta stvárni Ivetu Bartošovú opäť herečka Anna Fialová.

Záverečná tretia séria životného príbehu legendárnej speváčky Ivety Bartošovej sa odohráva o dvadsať rokov neskôr po udalostiach z druhej série. Je rok 2011 a Iveta, rovnako ako svet, sa zmenila na nepoznanie. Uháňa vpred, ale napriek tomu stojí na mieste. Zdá sa, že sa už nie je na čo tešiť a vytriezvená spoločnosť potrebuje novú porciu zábavy.

Tú nachádza v Ivete, bulvárnej hviezde, ktorá chtiac-nechtiac plní hlavné stránky magazínov a webov. Niet divu: jej nekonečné romániky s mužmi, súdna bitka o opatrovníctvo syna Artura, prítomnosť prazvláštneho fanúšika Zdeňka Macuru a jej závislosť od alkoholu tvoria explozívnu kombináciu, ktorej sa verejnosť nevie nabažiť…

Iliev Čítajte rozhovor Iliev z ta3 prvýkrát o svojej novej relácii: Energiu už nechcem míňať na politikov

Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja II

Oskar Hes a Judit Pecháček v minisérii Kráľ... Foto: Voyo
Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja Oskar Hes a Judit Pecháček v minisérii Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja.

Druhou sériou bude pokračovať Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja, ktorý bol nominovaný v dvoch kategóriách na Českého leva a získal prestížnu hlavnú cenu na filmovom festivale Finále Plzeň. V pokračovaní príbehu budú diváci sledovať nikdy nekončiaci boj Josefa Hasila hľadajúceho cestu z komunistického lágra, do ktorého bol odsúdený na deväť dlhých rokov, rovnako ako príbeh jeho milej Marie. Jej láska ku Kráľovi Šumavy však bude vystavená ťažkým skúškam. V príprave je aj tretia séria, ktorou sa príbeh Josefa Hasila uzavrie.

Do neba a do pekla II.

Štadión MŠK Žilina. Foto: Voyo
MŠK Žilina, štadión Štadión MŠK Žilina.

S pokračovaním o ďalšom futbalovom klube prichádza slovenský Voyo Originál Do neba a do pekla. MŠK Žilina ako sedemnásobný slovenský majster vychoval najviac súčasných slovenských reprezentantov, je doslova farma na hviezdy. V posledné roky má jeden z najmladších kádrov na svete – jeho vekový priemer o čosi presahuje hranicu 21 rokov.

Dokumentárna séria ukáže futbalovú „high school“ so všetkými jej problémami, čo znamená stať sa profesionálnym futbalistom a to za sprievodu futbalových hviezd, odchovaných na tom istom trávniku. Milan Škriniar, Martin Dúbravka, Peter Pekarík, Dávid Hancko, Róbert Boženík a ich neuveriteľné príbehy prinesie druhá séria Do neba a do pekla.

Lebo medveď

Medvede v blízkosti ľudí hlásia z rôznych častí... Foto: Polícia SR
medved foto policia Medvede v blízkosti ľudí hlásia z rôznych častí Slovenska.

Slovenským Voyo Originálom bude aj dokumentárna séria s pracovným názvom Lebo medveď. Premnoženie zákonom chráneného medveďa hnedého je už niekoľko rokov od jaro do jesene jednou z najprepiera­nejších tém slovenských médií. Útoky na človeka sú čím ďalej častejšie, medvede zabíjajú hospodárske zvieratá, ničia majetky a ľudia sa boja vychádzať z domov.

Rovnako, ako mnoho ďalších otázok, aj medvede rozdeľujú slovenskú spoločnosť. Jedni sú zástancovia znižovania medvedej populácie, druhí by ich nechali na pokoji. Človek alebo medveď – kto je viac? Odpoveď bude hľadať tento nový dokumentárny seriál.

financie, graf Čítajte aj Zdražovanie v televíziách neutícha: Budúci rok stúpnu ceny opäť o desiatky percent

Ďalšie projekty v príprave

V rôznych fázach prípravy sú desiatky ďalších prémiových titulov. Medzi nimi napríklad šesťdielna miniséria s pracovným názvom Miluji tě navždy, táta od tvorcov úspešného Voyo Originálu Iveta. Prinesie príbeh dojemnej cesty za spravodlivosťou osudom skúšaného Jaroslava Bergera pre svojho mŕtveho syna Dominika.

V prostredí horúceho Jadranu sa budú odohrávať dokonca hneď dve novinky. V prvej z nich s názvom Dobro došli bude český herec Jakub Štáfek spolu so slovenskou herečkou Alžbetou Ferencovou objasňovať zločiny slovenských a českých turistov.

Komediálna detektívka Bóra zasa prinesie príbeh o skupinke deviatich Slovákov a Čechov zúčastňujúcich sa kurzu s názvom „Stretnutie so smrťou“ na jednom z malých jadranských ostrovov. Keď ich orkán bóra odstrihne od zvyšku sveta, nikto netuší, že so smrťou sa stretnú vo vyššej miere, než si všetci predstavovali.

Poctou legende československej kriminalistiky, Jiřímu Markovičovi, budú minisérie mapujúce jeho najslávnejšie prípady. Okrem už spomenutého prípadu sadistického vraha Ladislava Hojera, to bude aj druhá miniséria s pracovným názvom Straka o dolapení tzv. spartakiádneho vraha Jiřího Straku.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Voyo #rok 2024