Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Skorý návrat tohtoročného seriálového megahitu? Zabudnite! Vráti sa najskôr v roku...

Tohtoročný seriálový megahit sa skorého pokračovania nedočká.

29.11.2023 06:00
pedro pascal, the last of us, Foto:
Druhá séria The Last of Us dorazí až v roku 2025.
debata

Televízia HBO odštartovala rok 2023 naozaj veľkolepo. V januári spustila vysielanie svojho, doteraz, najdrahšieho seriálu The Lsst of Us, ktorý spolu s Hrou o tróny patria medzi jej top projekty. The Last of Us sa pripravovalo niekoľko rokov, sledovanosť zlomila všetky rekordy, recenzie prinášali nadšené reakcie.

financie, graf Čítajte aj Zdražovanie v televíziách neutícha: Budúci rok stúpnu ceny opäť o desiatky percent

Príbeh The Last of Us je založený na populárnej počítačovej hre, v ktorej sa ľudstvo dostalo do slepej uličky a takmer vymrelo. Tí, čo prežili apokalypsu, sa skrývajú a bojujú o každodenné prežitie. Zvyšok sa premenil na krvilačné beštie, ktoré číhajú na svoju korisť.

Iliev Čítajte aj Iliev z ta3 prvýkrát o svojej novej relácii: Energiu už nechcem míňať na politikov

Dej seriálu sa odohráva 20 rokov po zničení modernej civilizácie, pôvodný svet sa postupne mení na trosky. Pýcha ľudstva chátra spolu s architektúrou. Práve zničený svet má učariť divákom, pretože tvorcovia museli vytvoriť reálne ruiny. Joel, otrlý preživší, je najatý, aby prepašoval štrnásťročnú Ellie z tiesnivej karanténnej zóny. To, čo začína ako malá zákazka, sa čoskoro zmení na brutálnu a srdcervúcu cestu, kedy obaja musia precestovať USA a prežitie jedného závisí od druhého.

Karel šimek, Anna Fialová, iveta, Čítajte aj Známych je prvých päť seriálov, ktoré budú mať v roku 2024 premiéru na Voyo

V hlavných úlohách sa predstaví Pedro Pascal ako Joel, Bella Ramsey ako Ellie, Gabriel Luna ako Tommy ďalej Anna Torv ako Tess, Nico Parker ako Sarah, Murray Bartlett ako Frank, Nick Offerman ako Bill a iní.

Po skvelej prvej série fanúšikovia očakávali rýchle pokračovanie. Čo napokon bolo aj v pláne, avšak štrajk scenáristov a hercov, ktorý zastavil výrobu na viac ako pol roka si vyžiadal krutú daň. Reštart celého Hollywoodu bude trvať dlhšie, ako by sa mnohým páčilo.

HBO muselo oficiálne priznať, že práce na druhej sérii sa len rozbiehajú a nakrúcať sa bude až v priebehu budúceho roka. Premiéra ďalších častí sa odsúva až na rok 2025.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #HBO #HBO Max #The Last of Us