Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Markizácky seriálový hit je späť: Nové postavy, nové zápletky, Pán profesor však zostáva

Prichádza nová séria Pána profesora! Aké novinky so sebou prinesie? Poznáme všetky detaily.

04.09.2023 06:00
pán profesor, maštalír, marcinková, Foto:
Piata séria Pána profesora štartuje 4. septembra na Markíze.
debata
Jan Hřebejk Čítajte aj Režisér Hřebejk o seriáli Víťaz: Náš premiér je egocentrik a narcista ako mnohí špičkoví politici, no divákov pobaví

Nekonvenčný stredoškolský učiteľ Samo Vozár, v jedinečnom stvárnení Tomáša Maštalíra, bude riešiť nielen ďalšie problémy svojich študentov, ale aj tie svoje. Jeho naplnený vzťah s kolegyňou Klaudiou (Gabriela Marcinková) prechádza neustále ďalšími skúškami.

Diváci sa môžu opäť tešiť na celý pestrý učiteľský zbor Gymnázia Staromestská, ktorý stvárňujú okrem Tomáša Maštalíra a Gabriely Marcinkovej aj ďalší obľúbení herci – Roman Luknár, Samo Trnka či Petra Polnišová. Chýbať nebudú ani obľúbené vedľajšie postavy v podaní Zdeny Studenkovej a Vojtěcha Koteka.

mama na prenájom, zábranská, Čítajte aj Televízny masaker už o pár dní: Markíza chystá megapremiérový pondelok. Toto vás čaká

Neodmysliteľnou súčasťou Pána profesora je jeho trieda. V najnovšom pokračovaní sa objavia študenti z minulej série, ale dostavia sa aj nováčikovia. To isté platí aj o učiteľskom zbore. Do školy nastúpi nový učiteľ v podaní herca Richarda Autnera. Do deja zasiahne aj Diana Mórová ako školská inšpektorka.

Takto vyzerá piata séria Pána profesora na Markíze Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Piata séria Pána profesora štartuje 4....

Nové študentské tváre

Eliška Panáčková (ELIŠKA)
Eliška navštevuje divadelné štúdia, je milovníčka divadla a hrania. Jej láska k umeniu však nekončí iba pri herectve. Venuje sa aj písaniu vlastných básní či poviedok. V seriáli Pán profesor si zahrá Elišku, ktorá je akýmsi blonďavým cukríčkom, ktorý má vlastný svet. V seriáli bude mať častokrát aj vtipné momenty, kedy niečo nepochopí. V triede túži byť populárna, je usmievavá a rada podporí svoje spolužiačky.

víťaz, Čítajte aj Veľký premiérový deň: Prvý slovenský seriál pre svetovú streamovaciu službu je konečne tu

Juraj Kočí (BORIS)
Juraj je v súkromnom živote študentom na gymnáziu, ktorý žije aktívnym spôsobom. Jeho vášňou je najmä box, do ktorého vkladá veľa úsilia a chce sa v ňom neustále zlepšovať. V seriáli Pán profesor si zahrá postavu Borisa, nenápadného a utiahnutého študenta, ktorý bude čeliť zdravotným ťažkostiam.

Emma Čentešová (DORKA)
Emma je študentkou gymnázia a od útleho veku sa venovala športu – najmä plávaniu. V piatich rokoch objavila čaro umeleckého plávania. Vďaka svojej usilovnosti a disciplíne sa môže pýšiť titulom niekoľko násobnej majsterky nie len Slovenska, ale aj Česka, Rakúska či Maďarska. Posledné štyri roky sa venuje plutvovému plávaniu, vďaka čomu čelí novým výzvam. A to nie je všetko – Emma je úspešná aj vo svete modelingu, ktorý jej dáva možnosť spoznávať nové krajiny. V seriáli Pán profesor si zahrá Dorku, ktorej chýba sebavedomie a bojuje s hanblivosťou. A to natoľko, že jej robí problém aj odprezentovať referát pred spolužiakmi.

nikodým, Všade dobre doma naj , Čítajte aj Začiatok televíznej jesene na RTVS: Najslabšia programová ponuka za posledné roky

Sára Hrčková (JANA)
Sára je v súkromí mladá žena, ktorá miluje Taliansko a jeho lokálne jedlá, divadlo, zvieratá, ale aj motorky. Keď si chce oddýchnuť, venuje sa tvorbe vlastných textov. Sáru by ste mohli stretnúť aj vo fitku, kde si rada "zmeria sily“ s ťažkými váhami. V seriáli Pán profesor si zahrá Janu, ktorá má všetko, po čom iné dievčatá túžia. Je vtipná, pohotová, múdra, má skvelú postavu, no jednu chybu – obrovský nos, kvôli ktorému sa obáva, že ju nikto nebude mať rád.

Martina Obšitníková (ALENA)
Martina vyštudovala konzervatóriu, konkrétne herectvo, a aktuálne pracuje v televíznej produkcii. Už od malička sa venovala hip-hopu. Pred tým, než začala nakrúcať seriál Pán profesor, sa venovala detičkám, v ktorých rozvíjala ich talent pre tanec. Rada objavuje nové kultúry a teda obľubuje cestovanie. V seriáli Pán profesor stvárni postavu Aleny, ktorá si rozhodne nekladie servítku pred ústa, a pre ktorú je mimoriadne dôležité priateľstvo.

mama na prenájom, Čítajte aj Nekonečná letná pauza sa končí! Vieme, ako bude pokračovať Mama na prenájom

Nové profesorské tváre

Patrik Rakovický (Richard Autner) aj ako úspešný podnikateľ ostal idealistom, ktorého peniaze nikdy nepokazili. Pred časom predal svoju skvelo zarábajúcu firmu a začal učiť mladú generáciu gymnazistov informatiku a matematiku – nie preto, že by na tom chcel zbohatnúť, ale pretože to považuje za užitočné. Aj ako učiteľ si potrpí na vysoký životný štandard a kvalitné veci. Na čo siahne, v tom sa mu darí, až na jednu výnimku. Patrik doteraz nenašiel šťastie v láske. Až na gymnáziu Staromestská stretol ženu, ktorú pre seba považuje za ideálnu. Jediným problém je, že je zadaná.

Richard Autner v piatej sérii Pána profesora. Foto: TV Markíza
richard autner, pán profesor, Richard Autner v piatej sérii Pána profesora.

Silvia Tatárová (Diana Mórová) je postrachom ešte aj medzi obávanými školskými inšpektormi. Je prísna, nekompromisná a je ochotná akceptovať len to najlepšie, netoleruje ani najmenšie chybičky. Získať jej pochvalu je takmer nemožné. Ku cti jej slúži, že presne také vysoké nároky, aké má na ostatných, má aj na seba. Tatárová je proste žena, ktorá vie, čo chce. Tatárovej padne na gymnáziu Staromestská do oka jeden muž a je ochotná ho získať za každú cenu.

Diana Mórová v piatej sérii Pána profesora. Foto: TV Markíza
diana mórová, pán profesor, Diana Mórová v piatej sérii Pána profesora.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #seriál Pán profesor #televízna sezóna 2023/2024