Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Tieto seriály skončili s hanbou na chvoste: Hľadanie najlepšieho slovenského pokračuje!

Po roku je späť obľúbená čitateľská anketa. Počas augusta čitatelia budú voliť najlepší slovenský seriál uplynulej televíznej sezóny 2022/2023.

05.08.2023 06:00
debata (1)

Prvé kolo má svoj záver za sebou a seriály prešli prvým nekompromisným sitom! V hre bolo až 13 seriálov. Rovnako ako minulé roky, tak aj tento rok sa najlepší seriál sezóny bude hľadať počas štyroch kôl.

televízia, televízor Čítajte aj Kauza vypnutia českých staníc graduje: Orange žiada ich odstránenie, bitka medzi operátormi pokračuje

Čitatelia rozhodli, že do druhého kola v ankete o najlepší seriál nepostúpia: Chatári a Výnimočná Nikol z dielne Markízy, Tomáš a Diana a Einstein z produkcie Jojky.

Druhé kolo sa začne 5. augusta s deviatimi bojovníkmi a skončí sa 11. augusta. Na jeho konci zostane šesť najlepších seriálov, ktoré postúpia do tretieho kola.

Jakub Zitron Tapak, Čítajte aj August na Voyo: Nový originálny seriál s Maštalírom a nával humoru od slovenských stand-upistov

To vypukne 12. augusta a potrvá do 18. augusta. Do štvrtého kola postúpi najlepšia trojka slovenských seriálov sezóny. Z tejto trojice si čitatelia vyberú víťaza, a to v čase od 19. augusta do 25. augusta.

Veľké vyhodnotenie sa čitatelia dozvedia 26. augusta spolu s anketou o najhorší slovenský seriál sezóny, ktorá prebiehala počas celého júla.

Túto sezónu sa do boja o (ne)priazeň divákov nezapojila verejnoprávna RTVS, ktorá neodvysielala ani jeden vlastný pôvodný seriál.

Čitatelia v ankete hlasujú za NAJLEPŠÍ slovenský seriál sezóny.

1. Pán profesor – 4. séria – TV Markíza

Úspešný pôvodný seriál Pán profesor sa v roku 2023 vráti na obrazovky Markízy s ďalšími premiérovými epizódami. Nekonvenčný stredoškolský učiteľ Samo Vozár, v jedinečnom stvárnení Tomáša Maštalíra, bude aj v 5. sérii riešiť nielen ďalšie problémy svojich študentov, ale aj tie svoje. K tým teraz pribudne už aj jeho vlastné malé dieťa a jeho konečne naplnený vzťah s kolegyňou Klaudiou (Gabriela Marcinková) prechádza neustále ďalšími skúškami.

2. Druhá šanca – 2. séria – TV Markíza

Ústrednou postavou seriálu je úspešný a ambiciózny lekár Andrej Fabián, ktorému však následkom ťažkého poranenia mozgu vypadne z mysle posledných dvanásť rokov života. Musí tak postupne objavovať svet okolo seba a aj svoj osobný i profesijný život. Dej je vsadený do prostredia Nemocnice Bezručova, priestor v seriáli dostali aj vzťahy medzi lekármi.

3. Mama na prenájom – 1. séria – TV Markíza

Markíza priniesla jar 2023 nový romanticko-komediálny denný seriál, ktorý v pracovné podvečery vystriedal niekoľkoročný divácky hit Oteckovia. Vzniká v internej produkcii na základe námetu úspešného tureckého seriálu Moja sladká lož (Benim Tatlı Yalanım resp. My Sweet Lie).

4. Dunaj, k vašim službám – 1.+2. séria – TV Markíza

Na jar 2023 spustila Markíza svoj úplne prvý výpravný dobový seriál. Píše sa rok 1939 a podobne ako všetky veľké európske mestá už aj Bratislava má svoj moderný obchodný dom. Osudy ľudí s ním spätých vyrozpráva nový seriál, ktorého dej je zasadený do komplikovanej doby vyhlásenia slovenského štátu, kedy Slovensko síce vstupuje do svojej samostatnej existencie, prakticky sa však stáva vazalom nacistického Nemecka a o demokracii môže len snívať.

5. Klamstvo – miniséria – TV Markíza

Napínavý, psychologicky prepracovaný seriál sa pýtal, či má každý príbeh skutočne dve strany a necháva divákov na pochybách až do samého konca. Ona je učiteľka na gymnáziu, on úspešný lekár. Ona je single, on vdovec. Sú si sympatickí. Priťahujú sa. Ona ho po prvom rande konfrontuje so šokujúcim obvinením. On však všetko popiera. Nájsť pravdu je takmer nemožné, pretože dôkazy v prospech ani v neprospech jedného z nich neexistujú. Udalosti napokon začínajú žiť vlastným životom a vyplavia kopec špiny z minulosti Laury (Monika Horváthová) ako aj Andreja (Tomáš Maštalír).

6. Nemocnica – 7. séria – TV JOJ

Nemocnica stále je najsledovanejší seriál Jojky, hoci po príchode Dunaja čísla išli nadol. Aj napriek tomu lekárska dráma dokazuje nemožné. Stále láka približne 400-tisíc divákov, ktorí sú zvedaví na spletité osudy lekárov a pacientov.

7. Hranica – 2. séria – TV JOJ

Pašeráci z obce Krivé robili spoločnosť svojim divákom celú sezónu! A všetko nasvedčuje tomu, že sa na tom nič nezmení ani po letných prázdninách. Televízia JOJ stále pokračuje v nakrúcaní nových príbehov. V obmedzenom režime sa seriál objaví na obrazovkách aj počas letných prázdnin.

8. Iveta – 1. séria – TV JOJ

Žáner ani hlavná hrdinka tohto originálneho seriálu sa jednoducho nedá zaškatuľkovať. V prostredí plnom slovenských reálií rozpovedala svoj príbeh Iveta, mladé dievča tmavej pleti, ktoré chce byť úplne iné ako všetci ostatní. Kráska z Trebišova sa medzi svojimi cíti ako ryba vo vode a z rodného mesta by nikdy neodišla, nebyť nečakanej návštevy, vďaka ktorej objaví úplne nový svet.

9. Kriminálka Kraj – 1. séria – TV JOJ

Celý seriál je zameraný na naplnenie spravodlivosti a jednotlivé prípady otvárajú ťaživé témy, ktoré roky rezonujú v spoločnosti, no zmena k lepšiemu či riešenie problémov prichádza len veľmi pomaly. Ako každý kraj, aj tento bojuje so silnými predsudkami voči menšinám, slabej ochrane detí voči zneužívaniu, chýbajúcej rovnosti medzi pohlaviami aj ďalšími citlivými otázkami. Jednotlivé časti sa nesnažia moralizovať, len odhalením motívu a identity páchateľa poukázať na fakt, že sa nás tieto témy stále lokálne aj celospoločensky týkajú.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #TV Markíza