Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Nenávidia sa a pôjdu si ešte viac po krku! Seriálový toxický hit sa vracia s novou sériou

Televízia HBO oficiálne potvrdila návrat cenami ovenčeného seriálu Boj o moc (Succession). Štvrtá séria sa vráti ešte túto jar!

26.03.2023 06:00
boj o moc, Foto:
Seriál Boj o moc sa vráti na HBO už 27. marca.
debata
lets dance, let´s dance, Čítajte aj Markíze sa neprestáva lepiť smola na päty: Let's Dance opäť čelí problémom

Boj o moc skúma témy moci a rodinnej dynamiky očami patriarchu Logana Roya (Brian Cox) a jeho štyroch dospelých detí: Kendalla (Jeremy Strong), Siobhan (Sarah Snook), Romana (Kieran Culkin) a Connora (Alan Ruck). Predaj mediálneho konglomerátu Waystar Royco technologickému vizionárovi Lukasovi Matssonovi (Alexander Skarsgård) sa blíži.

Aupark Bratislava Čítajte aj Bratislava bude mesto obrích nákupných centier: Aupark sa ide rozširovať, takto bude vyzerať

Rodinné dedičstvo čelí vonkajším útokom, ale najmä vnútorným. Na jednej strane stojí nekompromisný otec, ktorý je zástancom starého systému. Konzervatívna hlava rodiny bojuje proti vlastným deťom a liberálnemu systému. Občas sa mu to podarí, občas nie.

Na druhej strane barikády sú potomkovia klanu Royovcov. Každý je iný a každý má inú predstavu, ako viesť impérium. A to je hnací motor pre všetky intrigy, zrady, faloš, neúprimnosť. Seriál Succession ukazuje doslova choré vzťahy medzi členmi rodiny, pričom je absolútne čudné, že títo ľudia sú schopní popri sebe koexistovať.

rodina, obývačka, televízia Čítajte aj Za televíziu platíme viac ako Česi. Takmer polovica Čechov za jej sledovanie navyše neplatí, Slováci takmer všetci
Seriál Boj o moc sa vráti na HBO už 27. marca. Foto: HBO
boj o moc, Seriál Boj o moc sa vráti na HBO už 27. marca.

Vyhliadka na tento seizmický predaj vyvoláva medzi Royovcami existenciálnu úzkosť a rodinné rozpory, pretože očakávajú, ako budú ich životy vyzerať, keď bude obchod dokončený. Rodina zvažuje budúcnosť, v ktorej bude jej kultúrna a politická váha značne obmedzená, a dochádza k boju o moc.

Ján Čarnogurský Čítajte aj Čarnogurský hosťom v RTVS: LGBTI+ má úctu. Slovensko malo jedného z ústavných činiteľov inej orientácie a nikomu to nevadilo

Prvé tri série seriálu získali 48 nominácií na cenu Emmy a 13 víťazstiev, vrátane ocenenia za vynikajúci dramatický seriál za druhú a tretiu sériu. Tretia sezóna, ktorá mala premiéru v októbri 2021, získala cenu SAG za dramatický herecký ansámbel a rezonovala i na cenách WGA, DGA a PGA.

A teraz to najdôležitejšie, HBO potvrdilo dátum štartu dlhoočakávanej štvrtej série. Boj o moc sa vráti 27. marca!

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #boj o moc #HBO #seriál Succession