Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Panorámu Bratislavy doplní dvojica štíhlych veží. Vyrastie medzi Euroveou a Sky Parkom

Nový projekt Portum Towers ponúkne luxusné bývanie.

11.09.2023 06:00
Portum Towers Foto:
Portum Towers vzniká v bratislavskom downtowne v susedstve projektov Eurovea Tower a Sky Park.
debata (2)

Panorámu slovenskej metropoly doplní dvojica štíhlych veží s výškou 99 a 117 metrov. V modernom srdci Bratislavy vyrastie nový rezidenčný komplex Portum Towers.

DPOH, vitráž Čítajte aj Vitráže nenechali chladnými ani Dráčika. Prázdne makovice z DPOH posiela na Ukrajinu

Portum Towers vzniká v bratislavskom downtowne v susedstve prémiových projektov Eurovea Tower a Sky Park. Rezidenčný komplex tvorí päť objektov, dve veže s 36 a 30 podlažiami a tri nižšie budovy. Ponúkne 518 bytov, od dvojizbových s cenovkou od 270 tisíc eur až po dizajnové veľkometrážne s terasami.

Panorámu Bratislavy doplní dvojica štíhlych... Foto: Top Estates
Portum Towers Panorámu Bratislavy doplní dvojica štíhlych veží Portum Towers.

Autorom projektu je bratislavské štúdio A1 pod vedením Branislava Kaliského a Miroslava Vrábela. Vstupné lobby rezidenčných veží vytvorila prvá dáma českej architektúry Eva Jiřičná, rovnako ako dizajn veľkometrážnych bytov Spectacular na najvyšších poschodiach.

Pozrite si galériu rezidenčného projektu Portum Towers:
Rezidenčný projekt Portum Towers Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
Panorámu Bratislavy doplní dvojica štíhlych...

Portum Towers sa od ostatných projektov odlíši bezpečnosťou, technológiami, rozsiahlym parkom a nadštandardnými službami vrátane privátneho wellness. „Vďaka automatickému hmlovému hasiacemu systému sa stane požiarne najbezpečnejšou rezidenčnou stavbou na Slovensku. Parkovanie bude doplnené o nabíjacie stanice pre elektromobily, medzi technologické prvenstvá v európskom meradle patrí unikátny fasádny systém closed cavity pre tepelnú pohodu rezidentov na najvyšších poschodiach veží,“ uviedol Petr Teplý, spolumajiteľ spoločnosti Portum Towers.

Výhľad z rezidenčného projektu Portum Towers. Foto: Top Estates
Portum Towers Výhľad z rezidenčného projektu Portum Towers.

Do projektu v objeme 315 miliónov eur vstúpila v roku 2020 developerská skupina Top Estates. „Posledné roky Bratislavu posúva moderná výstavba do vysokej ligy európskych metropolí. Je nám cťou byť súčasťou tohto vývoja a veríme, že sa pre všetkých záujemcov stane Portum Towers v tejto výnimočnej lokalite tou najlepšou životnou investíciou i prestížnou záležitosťou,“ povedal Dušan Dvořák, druhý spolumajiteľ spoločnosti.

Práce na pozemku sa už rozbehli. Projekt získal všetky povolenia a v nasledujúcich mesiacoch prebehne pyrotechnický prieskum a odstránenie environmentálnej záťaže, nasledovať budú stavebné práce. Dokončenie je plánované na rok 2027.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #developerský projekt #Portum Towers