Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Alza spustila novú službu. Reklamácia či vrátenie tovaru sú úplne jednoduché

Novinka prichádza na Slovensko po pol ročnom testovaní v Česku.

03.03.2023 06:00
AlzaBox Foto:
Alza spúšťa na Slovensku novú službu pre zákazníkov.
debata
markíza, tv markíza, logo, Čítajte aj Markíza sa bude čoskoro rozširovať: Diváci dostanú novú slovenskú televíziu!

Reklamácia či vrátenie tovaru? Už aj na Slovensku je to možné jednoducho a rýchlo. Od 2. marca môžu zákazníci vrátiť alebo reklamovať tovar cez AlzaBoxy tak, ako sú zvyknutí pri vyzdvihovaní zásielok.

Alza službu pilotne spustila v lete minulého roka v Českej republike a u zákazníkov si okamžite získala veľkú obľubu. Počas polročného fungovania ju využilo už vyše 70-tisíc zákazníkov, reklamácie a vratky cez AlzaBoxy v súčasnosti tvoria 23 % všetkých prijatých prípadov v Česku. Odteraz je služba dostupná aj pre zákazníkov na Slovensku a Maďarsku.

Ako na to?

  1. Vo svojom účte si založte reklamáciu online.
  2. Označte balíček číslom reklamácie.
  3. Na ktoromkoľvek AlzaBoxe stlačte voľbu „Odoslať“, zadajte číslo reklamácie a balíček vložte do otvorenej schránky.
  4. A je to.

Reklamácia aj vrátenie sú zadarmo

Postup vrátenia je jednoduchý a služba je úplne zadarmo. Prihlásite sa do svojho účtu na Alza.sk, vyberiete si konkrétny produkt, zvolíte pri ňom možnosť vrátenia či reklamácie a získate tak číslo svojho prípadu. Ako spôsob odovzdania do Alza.sk stačí vybrať AlzaBox. Potom si buď sami vytlačíte a nalepíte štítok na balíček, prípadne stačí, ak číslo reklamácie viditeľne na balíček napíšete.

tomáš tarr, ruža pre nevestu, Čítajte aj Štartuje Ruža pre nevestu: Ponuka ma šokovala, tú pravú som v zahraničí nenašiel, hovorí nový televízny ženích

Pri ľubovoľnom AlzaBoxe potom naskenujete štítok, alebo kód na odoslanie zadáte ručne na obrazovku boxu. Tým sa otvorí prázdna schránka, do ktorej balíček stačí vložiť. Po zatvorení dvierok obdržíte upozornenie o tom, že je balíček registrovaný a stav reklamácie môžete sledovať v sekcii „Moja reklamácia a vrátenie“.

„Za posledné tri roky sa nám podarilo proces reklamácií a vrátenia tovaru výrazne uľahčiť a skrátiť. Napríklad už viac ako polovicu reklamácií vybavujeme okamžite po ich prevzatí, a to výmenou tovaru alebo vrátením peňazí. Možnosť vrátenia tovaru pomocou AlzaBoxov je ďalším krokom, ktorý nás približuje našej snahe o maximálne pohodlné nakupovanie a čo najprístupnejšie a kvalitné popredajné služby pre zákazníkov. Veríme, že slovenskí a maďarskí zákazníci si novinku obľúbia prinajmenšom rovnako ako tí českí,“ hovorí Lukáš Janeček, riaditeľ reklamácií Alza.cz.

Primark Čítajte aj Blíži sa otvorenie prvého Primarku na Slovensku! V nákupnom centre zaberie dve podlažia

Jediným obmedzením je rozmer zásielky

Prostredníctvom AlzaBoxu je možné vrátiť tovar zakúpený na Alza.sk, ktorý sa zmestí do schránky. Objemné spotrebiče je nutné doručiť na pobočky osobne alebo kuriérom. Do budúcnosti Alza plánuje rozšírenie služby aj pre tretie strany, ktoré už do AlzaBoxov doručujú. Aktuálne sú to spoločnosti DPD, Slovak Parcel Servis, DHL, GLS a čoskoro budú nasledovať ďalší dopravcovia. Doručenie do AlzaBoxu sa tak stane univerzálnou službou, dostupnou pre celý trh.

Význam pohodlného doručenia objednávok rastie od začiatku pandémie, teraz volí doručenie cez AlzaBoxy už viac ako 40 % zákazníkov, v niektorých okresoch takmer 70 %. „Veľký potenciál na zlepšenie zákazníckej skúsenosti vnímame nielen v bezkontaktnosti, ale predovšetkým v možnosti používať výdajné boxy v akúkoľvek dennú aj nočnú dobu. K tomu prispieva aj ich umiestnenie do blízkosti obydlia alebo frekventovaných trás našich zákazníkov, aby pre nich boli čo najdostupnejšie. Navyše, vďaka otvorenosti voči iným prepravcom si zákazníci môžu nechať doručiť tovar do AlzaBoxov takmer z každého e-shopu,“ dopĺňa Peter Šupák, riaditeľ expanzie a facility Alza.cz s tým, že aktuálne sieť disponuje viac ako 2 000 AlzaBoxmi v troch krajinách – cez 560 ich nájdu zákazníci na Slovensku, 1 300 v Českej republike a takmer 200 v Maďarsku.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Alza