Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Nestihli ste sa rozlúčiť s legendárnym hrdinom v kine? Teraz prichádza neopakovateľná šanca

Nestihli ste rozlúčku s ikonickým hrdinom v kine? Nevadí!

15.12.2023 06:00
indiana jones, harrison ford, Foto:
Harrison Ford sa definitívne rozlúčil s Indianom Jonesom.
debata

Záverečný film legendárnej série o Indiana Jonesovi, Indiana Jones a nástroj osudu, bude od 15. decembra na Slovensku exkluzívne dostupný na Disney+. V rovnakom čase sa objaví na Disney+ dokumentárny film Veční hrdinovia: Indiana Jones a Harrison Ford, ktorý mapuje vzostup legendárneho dobrodruha.

Dokument, ktorý režíroval uznávaný dokumentarista Laurent Bouzereau, skúma dlhoročnú popularitu Harrisona Forda a jeho vývoj ako herca – od prvej úlohy až po jeho kultovú rolu a celosvetový vplyv filmov Indiana Jones. Ide o podrobný opis filmovej histórie, pričom Steven Spielberg a George Lucas predstavili úžasný tvorivý tím, ktorý stojí za Indiana Jonesom. Dokument obsahuje aj doteraz nezverejnené zábery a rozhovory s Fordom, Spielbergom, Lucasom, Kathleen Kennedyovou, Frankom Marshallom, Jamesom Mangoldom a mnohými ďalšími.

generalny riaditel RTVS Lubos Machaj 1 Čítajte rozhovor Riaditeľ RTVS: Zníženie financovania je destabilizačné, na rozvoj môžeme zabudnúť. Ohrozené sú stanice, seriály, filmy, celá tvorba

Laurent Bouzereau je oceňovaný filmár a autor bestsellerov. Na svojom konte má dokumentárny film pre HBO Mama's Boy, ktorý vznikol podľa memoárov Dustina Lance Blacka a Natalie Wood: What Remains Behind (Sundance 2020), ale aj uznávaný seriál Netflix/Amblin Television Five Came Back (ktorý nahovorila Meryl Streep a získal cenu Emmy®) z produkcie Stevena Spielberga.

Takto vyzerá piaty Indiana Jones! Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Záber z traileru k filmu Indiana Jones and the...
bridgerton, Čítajte aj Milovaný aj nenávidený! Netflix konečne potvrdil návrat seriálu, ktorý rozdelil divákov

Film Indiana Jones a nástroj osudu, ktorý bol uvedený do slovenských kín 29. júna 2023, celosvetovo zarobil 380 miliónov dolárov. Vo filme hrajú spolu s Harissonom Fordom a Phoebe Waller-Bridgeovou Antonio Banderas, John Rhys-Davies, Shaunette Renée Wilson, Thomas Kretschmann, Toby Jones, Boyd Holbrook, Olivier Richters, Ethann Isidore a Mads Mikkelsen. Režíruje ho James Mangold, scenár napísali Jez Butterworth, John-Henry Butterworth, David Koepp a James Mangold podľa postáv vytvorených Georgeom Lucasom a Philipom Kaufmanom. Producentmi filmu sú Kathleen Kennedyová, Frank Marshall a Simon Emanuel. Výkonnými producentmi sú Steven Spielberg a George Lucas. Hudbu zložil John Williams, ktorý stojí aj za hudbou ku každému „Indyho“ dobrodružstvu od čias filmu Indiana Jones a dobyvatelia stratenej archy.

Predchádzajúce štyri filmy o Indianovi Jonesovi režíroval Steven Spielberg a produkčne ich zastrešovala spoločnosť Georgea Lucasa. Hudbu ku všetkým dielom vrátane najnovšieho napísal John Williams. Štvorica filmov zaznamenala veľký komerčný úspech a získala dovedna i sedem Cien Akadémie – Oscarov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Disney+ #Indiana Jones and the Dial of Destiny