Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Do kín sa vracia najväčší svadobný príbeh všetkých čias. Celý film sa konečne nakrúcal v Grécku

Moja tučná grécka svadba prichádza s úplne novým príbehom.

09.09.2023 06:00
Moja tučná grécka svadba 3 Foto:
Nia Vardalos ako Toula a John Corbett ako Ian vo filme Moja tučná grécka svadba 3.
debata (2)

Celosvetový fenomén Moja tučná grécka svadba od scenáristky a režisérky Nii Vardalos sa vracia do kín s úplne novým príbehom. Rodina Portokalosovcov cestuje na rodinné stretnutie do Grécka a zažije srdcervúci a veselý výlet plný lásky, zvratov a napätia. Snaha splniť posledné želanie zosnulého otca je chvályhodná a môže sa zmeniť na úplne nečakané dobrodružstvo.

Záber z filmu Moja tučná grécka svadba 3. Foto: CinemArt SK
Moja tučná grécka svadba 3 Záber z filmu Moja tučná grécka svadba 3.

Otec Touly (Nia Vardalos) bol Grék ako poleno, navzdory americkému občianstvu (jeho takmer nezdravý vzťah k rodnej krajine bol totiž hlavným zdrojom vtipov v Mojej tučnej gréckej svadbe). Jeho snom bolo vrátiť sa do rodnej dediny a stretnúť sa so starými priateľmi.

možné je všetko, Čítajte aj Markíze strategický ťah s novou šou vyšiel: Zbesilá zábava prilákala státisíce divákov

Toula sa rozhodne spojiť príjemné s užitočným, a tak naplánuje rodinný výlet do kolísky civilizácie, kde sa kedysi „kolísali“ aj jej predkovia. Rodinný výlet klanu Portokalos však znamená, že polovica lietadla do Grécka patrí im. A keďže čím väčšia rodina, tým väčšie problémy, krajina pod Akropolou sa má na čo tešiť. Najmä, keď nič nejde podľa plánu a Portokalosovci sú chodiaca katastrofa.

Kam sa však v tomto smere hrabú na svojich gréckych príbuzných, ktorí majú pre nich pripravenú celú plejádu prekvapení. A zďaleka nie všetky sú príjemné. Grécko je však čarovná krajina, kde stačí jesť souvlaki, piť ouzo, pozerať sa do azúrovo modrých vĺn Egejského mora a viete, že všetko dobre dopadne.

Pozrite si trailer:

Pôvodný film Moja tučná grécka svadba o Toule (Nia Vardalos), mladej Grékyni, ktorá sa zamiluje do muža, ktorý nie je Grék (John Corbett), a bojuje s očakávaniami svojej rodiny, mal premiéru v roku 2002 a okamžite sa stal kasovým trhákom. Za dve desaťročia od svojho uvedenia zostáva v USA najvýnosnejšou romantickou komédiou všetkých čias.

Vardalos bola nominovaná na Oscara za pôvodný scenár a na Zlatý glóbus za najlepší ženský herecký výkon. Film získal aj cenu People's Choice Award a Vardalos získala Independent Spirit Award. V treťom pokračovaní sa Vardalos objaví nielen pred kamerou, ale opäť napísala aj scenár a dokonca sa zhostila réžie. „Vďaka tomu som mala možnosť precestovať celé Grécko a vybrať pre náš film tie najkrajšie miesta,“ hovorí.

Záber z filmu Moja tučná grécka svadba 3. Foto: CinemArt SK
Moja tučná grécka svadba 3 Záber z filmu Moja tučná grécka svadba 3.

Inšpirovaná vlastnou radosťou i bolesťou

Keď začala vymýšľať nový príbeh rodiny Portokalosovcov, opäť čerpala z vlastných skúseností. „Chcela som preskúmať tému imigrácie a ako vždy, dynamiku rodiny. Genéza tohto príbehu spočíva v tom, že môj otec vždy chcel, aby sme išli do jeho rodinnej dediny vysoko v horách na gréckej pevnine. Ale ako dospelí, keď sme so súrodencami chodili do Grécka, vždy sme išli na ostrovy, pretože tam to večer žije,“ hovorí Vardalos.

„V marci 2020 som prišla o otca a veľmi skoro potom sme prišli o Michaela Constantina, ktorý hral môjho flmového otca Gusa. Počas pandémie som za oboma smútila a spracovávala tieto straty. Začala som hľadať spôsob, ako zvládnuť svoj smútok cez slzy s humorom, a vznikol scenár o tom, ako plníme posledné prianie otca,“ dodáva Vardalos.

Záber z filmu Moja tučná grécka svadba 3. Foto: CinemArt SK
Moja tučná grécka svadba 3 Záber z filmu Moja tučná grécka svadba 3.

Gréci konečne v Grécku

Po dvoch filmoch, ktoré sa nakrúcali v Toronte ako náhrada za Chicago, boli všetci herci a tvorivý tím nadšení, že teraz môžu vidieť postavy v krajine ich predkov. Celý film sa nakrúcal v Grécku, pričom produkcia si počas filmovania rozdelila čas medzi Atény a Korfu a mnohé ostrovné pobrežia.

Vardalos hovorí: „Chcela som ukázať iné Grécko s neoklasickou architektúrou a budovami postavenými v časoch prosperity.“ Jej cieľom bolo ukázať očarujúcu kultúru hlavného mesta a zároveň si posvietiť na horské dediny, ktoré boli na plátne zachytené len zriedka.

Nakrúcanie sa začalo v Aténach, na medzinárodnom letisku a v obchodnom centre mesta Plaka, aby diváci spoznali aj miestne grécke produkty, mäsiarstva a obchody s bylinkami. Pokračovalo na ostrove Korfu, na vrchole ktorého tvorcovia našli odľahlú dedinku Varipatedes. Grécky charakter podčiarkuje aj hudba, o ktorý sa postarala grécka skladateľka Stephanie Economou, držiteľka ceny Grammy z Los Angeles.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #John Corbett #Nia Vardalos #Moja tučná grécka svadba