Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

RTVS prelomila mlčanie: Rázne sa postavila za svojho moderátora, odsúdila hejtovanie

V posledných dňoch sa zniesla kritika na moderátora detskej relácie na RTVS. Televízia sa zaňho postavila.

05.03.2024 00:00
Expl0ited Foto:
debata (134)

Slováci sa pred pár dňami pustili do kritiky moderátora detskej relácie Superveda. Tú moderuje youtuber Peter „Explo“ Altof. 8-minútová relácia pre deti bola na Jednotke spustená len nedávno. Projekt Superveda chce v deťoch prebudiť záujem o vedu, youtuber na nudné otázky odpovedá zaujímavým spôsobom. Súčasťou relácie sú aj pokusy a experimenty.

RTVS na svojom profile na Facebooku zverejnila video, ktoré zachytávalo jeden z pokusov v detskej šou. Pod videom sa začali objavovať kritické komentáre, ktoré hodnotili vzhľad moderátora. Niektorí ľudia kritizovali, že má tetovania a nalakované nechty. „Ja ako občan Slovenskej republiky žiadam zastaviť takéto programy na STV !!! Youtuber potetovaný s nalakovanými nechtami ide robiť „supervedu“ pre deti !!! Bez vzdelania ale s výzorom feťáka!!! Podporovateľ a propagátor PS, ktorý robí politiku!!! Kto ho tam dosadil? Koľko stojí jedna časť ???“ pýta sa jeden z komentujúcich. Viacerí ľudia mu vysvetľujú, že doba sa zmenila a tetovanie dnes neurčuje, kto je ako úspešný, múdry či vzdelaný.

Expl0ited Čítajte viac Slováci sa pustili do RTVS. Vadí im potetovaný moderátor, žiadajú stiahnutie relácie

S otázkami sme oslovili RTVS aj samotného moderátora. Peter „Explo“ Altof zatiaľ na otázky nereagoval, RTVS sa však v stanovisku zaňho jednoznačne postavila. „Relácia Superveda patrí medzi najobľúbenejšie detské programy RTVS. Moderátor je druhým najodberanejším youtuberoom na slovenskej youtube scéne, je veľmi populárny na sociálnych sieťach a zasahuje predovšetkým mladé publikum,“ vysvetľuje vedúca odboru komunikácie RTVS Zuzana Vicelová. Dopĺňa, že moderátor dokázal, že aj nudné vedecké otázky sa dajú vysvetliť zaujímavým spôsobom.

Čo sa týka vzhľadu moderátora, RTVS má pre kritikov jednoznačný odkaz. „V dnešnej dobe extravagantný vzhľad nie je nič výnimočné a deti ho neriešia. RTVS k relácii dostáva množstvo pozitívnych ohlasov a ako je vidno aj na sociálnych sieťach Supervedy, deti pokusy doma skúšajú a komunikujú s nami,“ vysvetľuje Vicelová.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Mediaklik (@mediaklik.sk)

Program by sa dal prirovnať k niekdajšej relácii Objavy Majstra N, ktorú svojho času poznalo asi každé dieťa. Novinka z dielne RTVS vzniká v spolupráci s produkčnou spoločnosťou B Production a Nadáciou ESET.

Program sa vysiela raz do týždňa, konkrétne v sobotu počas ranného bloku. Moderátor sa snaží na nudné vedecké otázky odpovedať jednoducho a s humorom, súčasťou programu sú aj pokusy a experimenty.

© Autorské práva vyhradené

134 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Expl0ited #Superveda