Láska hľadaného extrémistu je vrtkavá: „Smeráci začínajú lajdáčiť, no, chlapci, stačilo,“ otočil Danny Kollar

Zuzana Janíková | 17.04.2024 00:00
Robert Fico Foto: ,
Predseda vlády Robert Fico
Youtuber Danny Kollar, ktorý má na krku viacero obvinení z extrémistických trestných činov, bol podporovateľom Smeru. Teraz ich kritizuje.

Politici zo strany Smer si uňho podávali kľučky, chodili k nemu do relácie a ignorovali, že je obvinený z viacerých trestných činov. Na oplátku dostali podporu od jeho skalných fanúšikov, ktorých nie je málo. Daniel Bombic, známejší ako Danny Kollar, však teraz otočil a pustil sa do kritiky Smeru aj ministerky zdravotníctva Zuzany Dolinkovej zo strany Hlas.

Bombic vo svojom príspevku na Telegrame napísal, že sa podľa neho „deje niečo, čo mu pripomína starý Smer“. „Smeráci začínajú lajdáčiť, no, chlapci, stačilo,“ napísal v príspevku. Na sociálnej sieti X zase zverejnil status, kde kritizuje ministra školstva Tomáša Druckera. „CHRÁŇTE SVOJE DETI. Bite sa za ne, Ficova vláda to nerobí, a zneužíva váš nezáujem,“ píše.

Král na ťahu, Attila Végh, Karlos Vémola Čítajte viac Kvôli podpore Pellegriniho Renault ukončil spoluprácu s Véghom: Nešťastná komunikácia, ale je to ich právo, tvrdia odborníci

Bombic tak reagoval na tlačovú besedu Roberta Fica a Zuzany Dolinkovej, v ktorej sa riešili peniaze z fondu obnovy ale aj výmena vo vedúcich postoch v nemocniciach. Bombic sa v statuse pýta, či Dolinkovú niekto vydiera.

V posledných mesiacoch si v Bombicovej relácii podávali koaliční poslanci a ministri kľučky. Objavil sa tam napríklad Matúš Šutaj Eštok, ale aj Tibor Gašpar. Po prezidentských voľbách sa Kollar vyjadril, že vďaka zvoleniu Petra Pellegriniho sa bude môcť vrátiť na Slovensko.

Danny Kollar je známy hoaxer, ktorý tvrdil lži o ochorení covid a ktorý tiež schvaľuje vojnu na Ukrajine. Kollar je na čiernej listine spoločnosti Meta, práve preto funguje najmä na sociálnej sieti Telegram, kde tvrdí, že svet ovládajú sionisti a šíri tiež konšpirácie o takzvanom novom svetovom poriadku.

Bombic má okolo seba vytvorený fanklub podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí ho s obľubou sledujú. Kvôli jeho dosahu sa v jeho „relácii“ objavil aj Andrej Danko, Robert Fico či Robert Kaliňák. Polícia viní Bombica z extrémizmu či z neoprávneného zaobchádzania s osobnými údajmi.

noviny, Čítajte viac Médiá dnes čelia obrovským výzvam. Európska únia zavádza zmeny, ktoré budú chrániť novinárov

Okrem šírenia hoaxov o covide sa Bombic dostal do povedomia verejnosti tým, že v roku 2021 zverejnil mená radových policajtov a súkromnú adresu jedného z nich po tom, čo zakročili voči agresívnej skupine v potravinách.

Po tom, čo ho Meta dala na svoju čiernu listinu, sa presunul na Telegram, kde ho sleduje najviac ľudí z celého Slovenska.

V septembri napríklad šíril lži o tom, že ekonomický expert PS Tomáš Hellbrandt je na pokraji smrti. „Tomáš Hellebrandt je tesne pred smrťou. A je vo vážnom a kritickom stave. A dokým ja neuvidím Tomáša Hellebrandta zamávať do kamery, tak predpokladám, že tento štyrikrát zaočkovaný človek má život na vlásku. Kvôli vakcíne,“ tvrdil. Kollar dokonca šíril falošné smútočné oznámenie, s dátumom údajného pohrebu.

Daniel Bombic svoje názory opiera o antisemitizmus, teda nenávisť voči Židom. Často píše o „nosatých“, o Sionistoch, o Zelenskom napísal, že je „b*zna, Sorosova predkožka, potkan dosadený nosatým režimom“.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ