Novinky na HBO: Oscarový film, love story, akcia aj snímky pre náročnejších

Michaela Lacková | 17.01.2022 10:39
HBO jan Foto:
Novinky na HBO.
Pozrite si, aké filmy pribudli alebo sa v najbližších dňoch dostanú na HBO a HBO Go.

Judáš a čierny mesiáš

Už dostupné na HBO Go

Film, ktorý bol vlani ovenčený dvoma Oscarmi. Ide o príbeh z napätého sklonku šesťdesiatych rokov minulého storočia, kedy v Spojených štátoch vrcholili akcie hnutia za občianske práva a na čele FBI stál radikálny J. Edgar Hoover (Martin Sheen). Informátor FBI William O‘Neal (LaKeith Stanfield) sa infiltruje do illinoiskej pobočky Strany čiernych panterov, aby sledoval ich charizmatického vodcu Freda Hamptona (Daniel Kaluuya). Obratný O’Neal ľahko manipuluje svojimi kolegami i tými, pre ktorých pracuje, najmä zvláštnym agentom Royom Mitchellom (Jesse Plemons). V jednej zásadnej veci však tápe: mal by sa postaviť na stranu dobra, alebo má Čiernych panterov za každú cenu zničiť, ako to požaduje sám riaditeľ FBI – J. Edgar Hoover?

Milostné historky

(Festivalový názov: Veci, ktoré vravíme, veci, ktoré robíme)

Už dostupné na HBO Go

Napriek prísľubu spoločne strávenej dovolenky s priateľom Françoisom na francouzskom vidieku zostáva tehotná Daphné sama, len v spoločnosti jeho bratranca Maxima. François musel narýchlo odísť do Paríža, aby zastúpil chorého kolegu. Počas štyroch dní sa Daphné a Maxim pomaly spoznávajú a prvotnú nesmelosť strieda intimita, ktorú dvojica cez rozprávanie o milostnom živote postupne zdieľa. Ukazuje sa, že ak ste v láske otvorení, vstúpi bez vášho života bez zaklopania…

Mnichov Čítajte aj Aké filmy pribudnú na Netflixe: Historická dráma, Havel aj nová verzia Známych neznámych

Chlapec od veľrýb

Už dostupné na HBO Go

Leška žije v odľahlej dedinke v Beringovom prielive medzi Čukotkou a Aljaškou. Rovnako ako väčšina ostatných mužov pracuje ako veľrybár a vedie jednotvárny život na východe Ruska. Do dedinky práve dorazil internet a prevažne mužská časť populácie sa po večeroch stretáva, aby sledovala tancujúce dievčatá na erotických webových stránkach.

popelka, tri oriešky pre popolušku, Čítajte aj Najsledovanejšie programy Jojky v roku 2021: Hitom je vianočná klasika a nielen to!

Pre Leška to, na rozdiel od ostatných, nie je iba zábava, berie to vážne. Na internete sa zoznámi s krásnou mladou Američankou a zamiluje sa do nej. Túži ju spoznať a tak sa rozhodne vybrať smerom na Aljašku, aby ju vypátral. Rozdiel medzi realitou a predstavami je priepastný…

Ihla v kôpke sena

Už dostupné na HBO Go

Ak má láska podobu uzatvoreného kruhu, čo by ste urobili, aby ste sa spojili so svojou spriaznenou dušou? Oscarový režisér John Ridley prináša napínavý milostný príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti. Nick a Janine (na Oscara nominovaní Leslie Odom Jr. a Cynthia Erivo) sú milujúci sa manželia, ktorí vedú idylický život. Kým sa neobjaví Janinin bývalý manžel (Orlando Bloom), aby sa ich za pomoci Nickovej priateľky z vysokej školy (Frieda Pinto) pokúsil rozdeliť. Nickova spomienky sa pomaly vytrácajú a on sa musí rozhodnúť, čo je ochotný obetovať, aby si udržal – alebo nechal odísť – všetko, čo miluje. Vydrží láska aj v budúcnosti, kde je čas premenlivý a celý život môže byť len ilúzia?

Dont look up2 Čítajte aj Lesk a bieda Don't Look Up. Čo chýba najúspešnejšiemu film Netflixu posledných týždňov k dokonalosti?

32. august na Zemi

Už dostupné na HBO Go

Romantická dráma z roku 1998, za ktorou stojí kanadský režisér Denis Vellieneuve (Duna). 32. augusta prežije 26-ročná Simone Prévost autonehodu. Po stretnutí s vlastnou smrteľnosťou opúšťa kariéru modelky, zruší plánovanú cestu do Talianska a rozhodne sa mať dieťa. O pomoc požiada svojho najlepšieho priateľa Philippa, ktorý súhlasí za podmienky, že dieťa „stvoria“ v púšti. Výlet do Salt Lake City je začiatkom mnohých náhodných katastrof, ktoré im navždy zmenia život.

Les – vidím ťa všade

Od 20. januára

Sedem príbehov, sedem zdanlivo banálnych rozhovorov, ktoré však naberajú na intenzite a naliehavosti. Maďarská dráma Benedeka Fliegaufa s dokumentaris­tickými postupmi je antropologickou mozaikou dnešnej spoločnosti a rozoberá povahu ľudského bytia.

Mrazivá pasca

Od 22. januára na HBO Go

Klasický akčný thriller v podaní Liama Neesona. V odľahlej oblasti severnej Kanady dôjde k zavaleniu ťažko prístupnej diamantovej bane. Zostane v nej uväznená skupina baníkov, ktorým postupne dochádza kyslík. Ich jedinou nádejou na záchranu je tím, na ktorého čele stojí skúsený vodič kamiónu (Liam Neeson), schopný prekonať nebezpečnú cestu cez zamrznutý oceán. Takmer nemožnú misiu komplikuje veľká vzdialenosť, prudká búrka, ale aj postupujúci odmäk. Najväčšia hrozba však ešte len má prísť…

Svet na kraji sveta

(The World To Come)

Od 23. januára

Na severovýchode Ameriky devätnásteho storočia bojuje štvorica hrdinov nielen s prírodnými živlami, ale aj s trýznivou izoláciou. Farmárova žena Abigail (Katherine Waterston) a jej nová susedka Tallie (Vanessa Kirby) sa navzájom nesmierne priťahujú. Smútiaci Abigail sa stará o svojho samotárskeho manžela Dyera (Casey Affleck), slobodomyseľná Tallie je sužovaná majetníckym správaním žiarlivého Finneyho (Christopher Abbott). Dôverné puto, ktoré sa medzi ženami uprostred divokej a nespútanej prírody vytvorí, vypĺňa prázdnotu v ich osamelých životoch.

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Od 23. januára

Ďalší filmový G.I. Joe! Tento spin-off sa vracia k počiatkom jednej zo zásadných postáv príbehu. V boji proti teroristickej skupine Cobra sa protagonista Snake Eyes spojí so vznešeným japonským nindžom Storm Shadowom (Andrew Koji), ktorý mu umožní trénovať v radoch členov prastarého bojovníckeho klanu Arašikage. Snake Eyes sa po náročnom výcviku stane dokonalým bojovníkom. Jeho česť a oddanosť však prejdú veľkou skúškou, ktorá by mohla znamenať stratu všetkého, za čo kedy bojoval. Podarí sa mu pomstiť svojho otca a nepošpiniť sa prízemným zlom?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ