Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Machaj proti Ficovi: Nevytvárajte negatívnu mienku o RTVS, začnite konečne konštruktívny dialóg

Riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj reaguje na vyhlásenie predsedu vlády Roberta Fica.

08.04.2024 13:24
Ľuboš Machaj Foto:
Generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj odpovedá na otázky novinárov k novému zákonu o RTVS.
debata (7)

Generálny riaditeľ Ľuboš Machaj a manažment RTVS reagujú na vyjadrenia predsedu vlády Roberta Fico, ktorý vyhlásil, že „je ešte pár citlivých tém, ktoré musí vládna koalícia rázne a rýchlo vyriešiť, najmä doslova ilegálne politické pôsobenie RTVS“.

Generálny riaditeľ a manažment RTVS sa rázne ohradzujú voči tomuto tvrdeniu s tým, že ide o nepravdivú dezinformačnú kampaň vedenú proti RTVS.

„Chcem ubezpečiť verejnosť, že verejnoprávny vysielateľ si plní a naďalej bude plniť všetky úlohy, ktoré mu vyplývajú z právnych predpisov a z podstaty jeho verejnoprávneho poslania. Považujem slová predsedu vlády SR za prípravu procesu skráteného legislatívneho konania v súvislosti s novým zákonom o verejnoprávnom médiu, ktorého zjavným účelom je mocenské ovládnutie nezávislého a verejnoprávneho vysielateľa Rozhlasu a televízie Slovenska,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Ľuboš Machaj Čítajte viac Machaj reaguje na osobné útoky: Aktérov šikanóznej kampane vyzýva, aby sa zdržali nepravdivých vyjadrení

RTVS sa zároveň obracia na predstaviteľov vládnej koalície, aby namiesto vytvárania negatívnej mienky o verejnoprávnych médiách, ktorá má dopad aj na zamestnancov RTVS, začala konečne konštruktívny dialóg o fungovaní verejnoprávneho média v súčasnej spoločnosti.

RTVS pripravuje na stredu odbornú diskusiu s odborníkmi zo série Ako ďalej RTVS? o budúcnosti verejnoprávnej televízie, ktorú odvysiela naživo v spravodajskej televízii RTVS :24 v stredu 10. apríla od 20:10 hod.

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #RTVS #situácia v RTVS #ľuboš machaj