Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Problémy s reláciou, tvrdé odkazy politikov: Dlhoročná tvár Jojky končí po 22 rokoch

Pár hodín po prezidentských voľbách oznámila moderátorka Jana Krescanko Dibáková svoj koniec v Jojke.

07.04.2024 11:13 , aktualizované: 12:56
Jana Krescanko Dibáková Foto:
Moderátorka Jana Krescanko Dibáková.
debata (61)

O jej možnom konci sa špekulovalo už niekoľko týždňov. Rozbuškou mali byť problémy pri výrobe politickej diskusie Na hrane, ktorú Jojka musela začiatkom marca operatívne zrušiť. Tvorcovia nevedeli zabezpečiť účasť vybraných politikov v štvrtkovej večernej diskusii.

„Dnes reláciu Na hrane TV JOJ neuvidíte. Portfólio koaličných zástupcov sa nám dramaticky zúžilo. A budem ešte otvorenejšia – istý politik istej strany mi včera otvorene povedal “nebudeme k Vám chodiť, lebo u Vás politicky nič nezarobíme”,“ napísala vtedy na sociálnej sieti moderátorka politickej diskusnej relácie Jana Krescanko Dibáková.

Ako píše ďalej, ochota politikov diskutovať v štandardných médiách sa znižuje: „Už celé týždne je neuveriteľne náročné vyskladať zostavu hostí tak, aby sme vôbec vedeli vysielať. Dezinfoscéna politikom ponúka široké možnosti bez nepríjemných otázok.“

V nedeľu moderátorka oznámila svoj definitívny koniec v Jojke. „Vo štvrtok, tak trochu symbolicky, som sa s televíziou Joj definitívne rozlúčila. V dobrom, bez búchania dvier, ale žiadnu inú cestu som už pred sebou nevidela, hoci ma nikto neposielal preč. Inak sa pozerám na dôležitosť politického spravodajstva, ktorého je už vo vysielaní viditeľne menej, na podobu vysielania pred prezidentskými voľbami a perspektívu relácie Na hrane, ktorej som odovzdala kus svojho života. Pre výpoveď som sa nerozhodla zo dňa na deň, hoci prezidentské voľby boli napokon rozhodujúce. V televízii som strávila 22 rokov svojho života. Aj kovboj ale musí vedieť, kedy odísť, ak vystrieľal celý zásobník možností ako veci meniť,“ napísala v úvode svojej rozlúčky na sociálnej sieti.

Ako sama tvrdí, jej ďalšie mediálne pôsobenie je otázne.

Televízia JOJ moderátorke poďakovala za pôsobenie v televízii a načrtla, čo bude ďalej s reláciou Na hrane. „Jana Krescanko Dibáková bola dlhé roky rešpektovanou politickou moderátorkou a tvárou televízie JOJ. Pre neochotu politikov diskutovať je však formát Na hrane neudržateľný, a tak sa po vzájomných rozhovoroch rozhodla ukončiť svoje pôsobenie v televízii. Ďakujeme za jej pôsobenie v radoch TV JOJ,“ uviedla pre Mediaklik hovorkyňa skupiny JOJ Lucia Tuhelová.

© Autorské práva vyhradené

61 debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #personálne zmeny #Na hrane