Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

RTVS prináša na obrazovky novú reláciu. Na účinkujúcich čaká neľahká 21 dňová výzva

RTVS uvádza novú reláciu pre celú rodinu.

06.04.2024 00:00
Neposlušní, Juraj Ferko Foto:
Kouč psov Juraj Ferko v novej relácii Neposlušní.
debata

Jednotka RTVS prinesie už túto sobotu na obrazovky nový rodinný magazín Neposlušní s obľúbeným profesionálnym psím koučom Jurajom Ferkom. Aj tentokrát navštívi niekoľko slovenských rodín a pomôže im lepšie porozumieť ich štvornohým miláčikom. Zaujímavosťou novej relácie je neľahká 21 dňová výzva.

Predvolebná diskusia Korčok Pellegrini Čítajte viac Kto vyhrá súboj o palác? Očakáva sa tesný výsledok, televízie pripravujú špeciálne vysielanie počas celej noci

Kľúčovým prvkom je každodenná realita

Novinka nadviaže na magazín Najvernejší, ktorý Jednotka RTVS uvádzala v minulom roku. Rodinám, v ktorých sa pes stal problémom, pomáhali moderátor Juraj Bača a kouč psov Juraj Ferko. Kľúčovým prvkom novej relácie Neposlušní je každodenná realita v domácnostiach so zvieracím miláčikom.

Na začiatku každej epizódy spozná Juraj Ferko neposlušného psíka. Diváci sa stretnú s úplne malinkým šteniatkom, ktoré prišlo čerstvo do rodiny, uvidia aj psíkov, o ktorých sa hovorí, že „starého psa novým kúskom nenaučíš“ a výnimkou nebudú ani rodiny s viacerými zvieratami.

Kouč psov Juraj Ferko v novej relácii Neposlušní. Foto: Facebook Neposlušní
Neposlušní, Juraj Ferko Kouč psov Juraj Ferko v novej relácii Neposlušní.

Náročná 21 dňová výzva

Majiteľov psíkov postaví kouč pred náročnú 21 dňovú výzvu. Rodina s problémovým domácim maznáčikom dostane rady a tipy, ako zvládnuť zložité situácie, ktoré zažíva. Po 21 dňoch sa kouč do rodiny vráti, aby zistil, čo sa v skutočnosti podarilo a čo nie.

„Hľadáme predovšetkým pestrosť a situácie, ktoré zažívajú bežní majitelia psov. Ukazujeme slovenskú realitu, to, čo ľudí reálne trápi a s čím sa stretávajú v každodennom živote. Zaujímajú nás rodiny, kde konkrétne postupy a riešenia budú vedieť diváci použiť aj vo svojej domácnosti a pomôžu im pri výchove ich domáceho zvieratka,“ povedal psí kouč Juraj Ferko.

Kouč psov Juraj Ferko v novej relácii Neposlušní. Foto: RTVS
Neposlušní, Juraj Ferko Kouč psov Juraj Ferko v novej relácii Neposlušní.

Kuriózne skúsenosti Juraja Ferka

Okrem bežných problémových situácií má Juraj Ferko aj rôzne kuriózne skúsenosti. Počas svojej praxe trénoval napríklad psíka, ktorý bol kamiónový závozník. Bol to pes, ktorý prežil celý život na sedadle kamióna a mal najazdených tisícky kilometrov. Cvičil psa na lety súkromným lietadlom, na paragliding aj rafting. Zaujímavosťou určite je, že sa venuje aj psej golfovej etikete.

Juraja Ferka zároveň fascinuje práca s divokými zvieratami. V Pražskej zoologickej záhrade si v minulosti vyskúšal tréning dikobraza, slona alebo uškatca. Chodieva do karanténnej stanice v Čechách, kde sú odchytené poranené zvieratá z voľnej prírody. Tu sa stretol s výcvikom zvierat, ktoré nie sú odchované v zajatí. Vyskúšal si napríklad výučbu veveričky, vydry, líšok či rôznych dravcov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #magazín Neposlušní