Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Markíza s pompéznym triumfom: Najlepšia sledovanosť od roku 2011, Let's Dance v top forme

Slováci jednoducho milujú tanečné kreácie známych osobností.

07.04.2024 00:00
Lets Dance Foto:
Let´s Dance má na konte rekord sledovanosti.
debata

Deviata séria Let's Dance túto nedeľu spustí svoju druhú polovicu a napätie graduje nielen na parkete, ale aj pri televíznych obrazovkách. Tanečná šou láka masy zvedavých divákov, ktorí sú čoraz viac zvedaví na počínanie celebritných párov. Šou sa stala absolútnym trhákom Veľkej noci a pripísala si na svoje konto viaceré rekordy.

V nedeľu 31. marca 2024 totiž šou prekonala všetky rekordy za viac než poslednú dekádu. Piaty priamy prenos aktuálnej 9. série sa v oboch hlavných cieľových skupinách stal jednoznačne najsledovanejším programom dňa a zároveň aj celého uplynulého týždňa.

Na Veľkonočnú nedeľu v cieľovej skupine 13 – 55 získala piata epizóda za viac než desaťročie rekordný rating 10,8% a rovnako aj najvyšší trhový podiel 35,4%. Ide o hodnoty, aké šou Let's Dance dosahovala naposledy v rámci 5. sezóny v roku 2011.

Iveta na TV Joj zostala učupená s viac než štvornásobne nižším podielom na trhu iba 8,7% v rovnakej cieľovej skupine a súťažná šou Duel šampiónov si na Jednotke RTVS pripísala podiel na trhu 12,1%.

Spomínanú epizódu si taktiež pozrelo rekordných 624-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania šou zasiahla dokonca až 989-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). Ako špeciálny porotca sa predstavil víťaz 7. série Ján Koleník a štvrtou dvojicou, ktorá musela súťaž opustiť, sa na základe bodovania poroty a diváckeho SMS hlasovania stali herec Juraj Bača a jeho tanečná partnerka Patrícia Piešťanská.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #sledovanosť #Veľká noc #TV Markíza #Let's Dance