Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Let's Dance nenachádza premožiteľa: Naďalej drví všetku konkurenciu

Druhé kolo tanečnej šou sa tešilo vysokej sledovanosti.

17.03.2024 06:00
Lets Dance, Foto:
Aj druhé kolo Let´s Dance si udržalo nadpriemernú sledovanosť.
debata

Šou Let's Dance si v nedeľu 10. marca 2024 si opäť vytancovala prvenstvo na trhu. Druhý priamy prenos sa v oboch hlavných cieľových skupinách stal najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc. Zároveň mu v univerzálnej cieľovej skupine 12+ patrí aj status divácky absolútne najúspešnejšieho programu celého uplynulého týždňa.

V cieľovej skupine 13 – 55 pokračovanie tanečných súbojov hviezd uhralo 8,7% sledovanosť a nadpriemerný trhový podiel 33,2%. Iveta na Jojke sa musela zmieriť s podpriemerným 16% podielom na trhu v rovnakej cieľovej skupine a súťažná šou Duel šampiónov si na Jednotke RTVS pripísala ešte nižší podiel na trhu 10,7%.

Jarná ťažisková šou obzvlášť zaujala cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 15 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania Let's Dance zabezpečili trhový podiel až 59%.

Lets Dance Čítajte aj Súčasná top hviezda Jojky na Markíze: Bola to z najlepších súťažiacich v histórii šou, hovorí televízia

Druhú epizódu si celkovo 563-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania šou zasiahla dokonca až 1 036 000 divákov (AvRch v CS 12+). Aj v tejto univerzálnej cieľovej skupine Let's Dance suverénne porazilo konkurenčné programy a stalo sa dokonca absolútne najsledovanejším programom celého uplynulého týždňa. Prvou dvojicou, ktorá musela súťaž opustiť, sa na základe bodovania poroty a diváckeho SMS hlasovania stali topmodelka Michaela Kocianová a jej tanečný partner Csaba Ádám.

Ako sa sledovala prvá epizóda deviatej série?

V cieľovej skupine 13 – 55 štart novej série jarnej ťažiskovej šou uhral až 9,5% sledovanosť a nadpriemerný trhový podiel 35,2%. Z hľadiska ratingu aj trhového podielu tak hneď prvá epizóda nového ročníka prekonala všetky prenosy vlaňajšej ôsmej série.

Počínanie tanečných párov si vychutnalo celkovo až 582-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania šou zasiahla dokonca až 1 023 000 divákov (AvRch v CS 12+).

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #sledovanosť #TV Markíza #Let's Dance