Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Čo nahradí Čas nádejí? RTVS prekvapuje, do nedeľného prime-time vytiahne tento program

Čas nádejí sa v nedeľu 25. februára definitívne uzavrie. Na Jednotke ho nahradí táto známa relácia.

13.02.2024 08:00
čas nádejí, Foto:
Záber zo seriálu Čas nádejí.
debata

Historický seriál Čas nádejí speje do finále. V nedeľu 25. februára sa úspešný projekt RTVS uzavrie finálovou ôsmou epizódou. Záverečné dve epizódy seriálu sa budú odohrávať na konci 2. svetovej vojny a príbeh sa uzavrie v roku 1951. Od nedele 3. marca ho vystrieda finále Duelu šampiónov, ktorý sa na obrazovky vrátil po dvoch rokov.

Obľúbená vedomostná relácia Duel prichádza túto... Foto: RTVS
Duel šampiónov Obľúbená vedomostná relácia Duel prichádza túto jar po dvoch rokoch opäť s Duelom šampiónov.

Známi hráči aj nováčikovia

Vedomostná relácia Duel je stálicou podvečerov na Jednotke RTVS už 18 rokov, od roku 2006, a za sebou má takmer 2 800 častí. Obľúbený Duel šampiónov sa na obrazovky vrátil na konci januára. Po dvoch rokoch sa pred televízne kamery opäť postavilo 32 úspešných hráčov Duelu, aby si navzájom zmerali sily a súťažili o titul šampióna šampiónov pre rok 2024.

mauréry zuzana Čítajte aj Seriál RTVS sa prehupol do druhej polovice: Stále je to divácky hit alebo sa niečo zmenilo?

Medzi nimi sú mnohí viacnásobní víťazi relácie, ale aj ich „vyzývatelia“, teda hráči, s ktorými sa diváci stretli už v Dueli šampiónov v roku 2022. Za súťažný pult sa tak postavila aj Eva z Košíc, ktorú diváci môžu poznať ako aj ako súťažiacu v reality šou Farma, jej finálový súper v Dueli šampiónov – Martin z Nitry a nechýbal ani najúspešnejší hráč Duelu, Slávo z Levíc, ktorý zvíťazil až neuveriteľných 33-krát.

Eva z Košíc je víťazka Duelu šampiónov z roku... Foto: RTVS
Duel Eva z Košíc je víťazka Duelu šampiónov z roku 2022, divákom je známa aj ako súťažiaca v reality šou Farma.

„Ich vedomosti sú rozsiahle, navyše musia byť pohotoví, pretože odpovedať správne na otázku počas piatich sekúnd vôbec nie je jednoduché. Zaslúžia si uznanie a obdiv,“ hovorí moderátor Gregor Mareš.

Finále v nedeľnom prime-time

Duel šampiónov vysiela Jednotka RTVS v tradičnom vysielacom čase – podvečer od pondelka do piatka. Osem finálových epizód však dostáva ten najlukratívnejší vysielací čas. Od nedele 3. marca, bude hlavným večerným programom záverečný súboj dvoch šampiónov a ich odveta. Súčasťou záverečných duelov bude aj povzbudzovanie ich rodín, priateľov, či hodnotenie ich výkonu.

Komerčné televízie odštartujú v nedeľu 3. marca svoje jarné programové hity. Televízia Markíza spustí deviatu sériu tanečnej šou Let's Dance a televízia JOJ uvedie druhú sériu svojho seriálového hitu Iveta.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Duel šampiónov #seriál Čas nádejí