Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

RTVS predstavila jarnú štruktúru: Do programu mieria nové formáty, toto však chýba!

V budove Slovenského rozhlasu sa v utorok stretli novinári s manažmentom a osobnosťami RTVS na prvej tlačovej konferencii od nástupu nového manažmentu a nového generálneho riaditeľa. Súčasťou programu bolo predstavenie jarnej vysielacej štruktúry Rozhlasu a televízie Slovenska

18.01.2023 11:34
rtvs, machaj, Foto:
RTVS predstavila jarnú vysielaciu štruktúru.
debata

Súčasťou stretnutia s novinármi boli členovia manažmentu, nechýbal generálny riaditeľ Ľuboš Machaj, riaditeľ sekcie televíznych programových služieb Vincent Štofaník, riaditeľka sekcie spravodajstva a publicistiky Anna Sámelová, riaditeľ sekcie rozhlasových programových služieb Ľuboš Černák i riaditeľka sekcie marketingu a komunikácie Zuzana Ťapáková.

Video

Generálny riaditeľ Ľuboš Machaj v úvodnej reči zhodnotil doterajšie pôsobenie v RTVS a vyjadril aj spokojnosť so štartom tohtoročnej jarnej vysielacej sezóny.

„Podarilo sa nám pre divákov na jar pripraviť veľmi zaujímavý program. Už niekoľko dní môžu v našom televíznom vysielaní sledovať viaceré novinky ako Traf to!, Hit roka či Pravidlá mojej ženy a ja osobne sa teším aj na reláciu Najvernejší. Aj náš rozhlas ponúka jedinečné a nenahraditeľné programy. Verím, že po hudobnom „liftingu“ bude Rádio Slovensko aj naďalej ponúkať atraktívny obsah a že Rozhlas a televízia Slovenska bude aj naďalej posilňovať svoju pozíciu na trhu,” povedal generálny riaditeľ RTVS.

Novinky v spravodajstve avizovala na tlačovej konferencii riaditeľka sekcie spravodajstva a publicistiky Anna Sámelová. Vo svojom príhovore privítala novú posilu Patrika Hermana, ktorého čaká okrem školenia nových redaktorov aj charitatívny projekt RTVS a stane sa tvárou novej publicistickej relácie. Anna Sámelová oznámila aj zámer konkurzu na nových redaktorov spravodajstva, ktorý by sa mal uskutočniť v troch slovenských mestách – Bratislava, Banská Bystrica a Košice v polovici februára.

Sekcia spravodajstva intenzívne pracuje aj na zmenách v spravodajskej televízii RTVS :24, ktoré uvidia diváci na obrazovkách už v marci tohto roka.

Počas jari sa diváci nedočkajú premiéry žiadneho pôvodného seriálu z dielne RTVS.

Highlighty vysielania v rozhlasovej časti RTVS odprezentoval aj programový riaditeľ Ľuboš Černák. „V tomto roku si pripomíname 100 rokov od začiatku vysielania Československého rozhlasu. S kolegami z Českého rozhlasu pripravujeme spoločné koncerty Brnianskeho rozhlasového orchestra ľudových nástrojov s naším Orchestrom ľudových nástrojov a tiež spoločný koncert našich detských speváckych zborov. V Rádiu Slovensko sa v najbližšom čase chceme s novým intendantom Romanom Bombošom zamerať na posilnenie obsahu v dennom vysielaní a jeho prepojenia s nadčasovou hudbou. V Rádiu Regina sa chceme zamerať na blížiaci sa festival Grand Prix Svetozára Stračinu. V Rádiu Devín chystáme Festival rozhlasovej hry a odvysielame aj výnimočný koncert našich mladých rezidenčných sólistov, huslistu Tea Gertlera a klaviristu Ryana Martina Bradshawa, ktorí vystupujú so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. Dirigovať bude Ondrej Lenárd,” avizoval novinky Ľuboš Černák.

Video

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #televízna sezóna 2022/2023