Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Česká Prima nezaháľa! Naplno nakrúca úplne nový seriál, uvidia ho aj Slováci

Hoci v susedných Čechách je aktuálna druhá vlna pandémie omnoho vyhrotenejšia ako u nás. Televízie vďaka prísnym opatreniam nakrúcajú vo veľkom. Týka sa aj Primy, ktorá počas leta spustila úplne nový seriálový projekt.

25.09.2020 07:00
hviezdy nad hlavou, Foto:
Nový český seriál Hviezdy nad hlavou je už niekoľko týždňov v príprave. V roku 2021 ho uvidia aj slovenskí diváci.
debata

Seriálová novinka s názvom Hvězdy nad hlavou sa na obrazovkách objaví síce až budúci rok, avšak už teraz je jasné, že novinku uvedie aj Prima Plus. Šestnásťdielny seriál z vidieckeho prostredia, rozprávaný s nadhľadom a láskavým humorom, sa začal nakrúcať počas leta v exteriéroch na Rokycansku.

Hlavnou hrdinkou romantického komediálneho seriálu je veterinárka Lucie Boučková v podaní Terezy Kostkovej. Lucie na malebnej dedine zachraňuje nielen zvieratá, ale často aj ľudské osudy. Sama je jedného dňa postavená pred voľbu, kedy sa musí správne rozhodnúť medzi dvoma mužmi, aby našla pravú lásku a zabezpečila šťastnú budúcnosť pre seba a svojho syna Filipa (Filip Antonio).

Spomínanými osudovými mužmi sú bývalý manžel, umelec Jiří Bouček (Roman Vojtek) a architekt Jan Veselý (Roman Zach).

„Som hrnčiar a maliar. To je jedna záľuba, tou druhou sú ženy – a Tereza Kostková, teda Lucie, je moja bývalá. V súčasnej dobe mám vzťah s mladou babou Táňou (Kateřina Marie Fialová), a celkom s tým bojujem. Ešte totiž neviem, čo v živote chcem,“ opisuje svoju úlohu Roman Vojtek, ktorý vďaka nej okúsi aj pár nových hereckých výziev.

Sokom a protikladom Jiřímu bude Jan. Pokojný samorast, ktorého rodinné tajomstvo odvialo na dedinu, kde sa stretáva s veterinárkou Luciou. „Som relatívne úspešný architekt, ktorý sa vďaka profesijnej únave a jednému pátraniu dostane do dediny Poběžovice. Začne tam hľadať dom, kde by mohol žiť, a v tom momente stretáva Luciu. Tá z jeho príchodu nie je nadšená, ale časom zistí, že všetko nie je tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať,“ prezrádza Roman Zach, ktorý vyštudoval strednú priemyselnú školu stavebnú, takže úloha architekta mu rozhodne nebola cudzia.

Pri prvých krôčikoch nového seriálu Hviezdy nad hlavou nechýbala na pľaci s hercami ani riaditeľka výroby televízie Prima Lucia Kršáková. „Sme radi, že sa k spolupráci podarilo získať nami i divákmi veľmi obľúbené hviezdne tváre, ako sú Bolek Polívka, Tereza Kostková, Roman Zach, Petr Nárožný, Pavel Zedníček alebo Oldřich Vlach.“

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Prima PLUS #oseriáloch #Hviezdy nad hlavou