Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Plodková a Hádek prvýkrát ako manželia. V novom seriáli riešia problémy náhradného materstva

Televízia Prima začala natáčať nový seriál Náhradníci.

30.04.2024 06:00
Náhradníci, Plodková, Hádek Foto:
Jana Podková a Kryštof Hádek v novom seriáli Náhradníci.
debata

Nový, osemdielny seriál s názvom Náhradníci začala pred niekoľkými dňami natáčať česká televízia Prima. V hlavných rolách sa predstavia Jana Plodková a Kryštof Hádek. V príbehu scenáristky Alice Nellis si zahrajú bezdetný manželský pár, ktorý sa v túžbe po rodine rozhodne uchýliť ku komplikovanému procesu náhradného materstva.

Slasti, strasti Čítajte viac RTVS robí zásadné škrty: Na jeseň uvedie len jeden nový seriál, pocíti to aj zábava

Náhradné materstvo, pri ktorom pre bezdetný pár vynosí oplodnené vajíčko darkyne iná žena, predstavuje v Českej republike značnú právnu komplikáciu. Hrdinovia novej minisérie, manželia Krušinovci, sa preto v túžbe po vlastnom potomkovi obrátia na pomoc do Gruzínska, kde existujú agentúry, ktoré sa na sprostredkovanie náhradného materstva špecializujú. Nutnosť udržať celý proces v tajnosti – pred susedmi, kamarátmi i matkou hlavného hrdinu – však dostáva manželský pár do stále komplikovanejších situácií.

„Alice Nellis napísala skvelý scenár, ktorý je zábavný situáciami, ktoré sa hlavným postavám stávajú. Je to krásna práca, po dlhej dobe som sa stretla s Kryštofom. Mám pocit, že som v správny čas na správnom mieste. Eva a Otakar, manželský pár, ktorý hráme, dlho túži po dieťatku, a nedarí sa im to. Cez kamarátku prídu na nápad, že by si bábätko zabezpečili cez náhradnú matku, ktorú si nájdu v Gruzínsku. A od toho sa začne odvíjať kolotoč tajností, klamstiev, pretvárky a, samozrejme, sa do toho neuveriteľne zamotajú,“ popisuje v základe svoju úlohu Jana Plodková, ktorá kvôli role zmenila svoje blond vlasy na tmavo hnedé.

Vlny Čítajte aj Vitajte v roku 1968, v Československom rozhlase. Špionážny film s Pauhofovou a Maštalírom predstavuje prvý trailer

Po boku jej bude stáť Kryštof Hádek, ktorý rovnako ako jeho seriálová manželka túži po vlastnom potomkovi. „Doma sa im nedarí mať dieťatko, tak hľadajú rôzne cesty, ako si ho zaobstarať. Lenže toto rozhodnutie sa dosť komplikuje. Táto téma je zložitá, možno si to predstaviť viem, pár ľudí okolo seba mám, ktorí toto absolvovali, a je to naozaj ťažké,“ hovorí Kryštof Hádek. „Za stretnutie s Janou som veľmi rád, poznáme sa, ale nikdy sme spolu pár nehrali,“ dodáva.

Seriál Náhradníci ľahkou formou rozpráva o emotívne napínavej ceste obyčajného manželského páru k vlastnému potomkovi a o tom, že takáto cesta môže byť niekedy viac než komplikovaná. Réžiu si podelili Alice Nellis a Jiří Havelka.

Bóra, Kotek, Mauréry Čítajte aj Česko-slovenská herecká špička izolovaná na ostrove uprostred mora. Začalo sa natáčanie nového seriálu

„Je to aktuálna téma. Rodičovstvo, zámena detí, adopcia – to je asi prirodzený vývoj. Výhodou je Alice Nellis, ktorá napísala scenár a má mnoho skúseností ako rodič z rôznych uhlov pohľadu – a je to na tom scenári poznať. Kasting je veľmi dobre spravený, a to nielen voči jednotlivým postavám, ale aj voči kolektívnemu fungovaniu a súhre. Nemôžem si absolútne sťažovať na žiadneho z hercov,“ prezrádza režisér Jiří Havelka.

V seriáli Náhradníci sa objavia aj Iva Janžurová, Zuzana Stivínová, Adam Ernest, Vica Kerekes a ďalší. V role gruzínskej náhradnej matky, ktorá sa stane súčasťou života manželského páru, je gruzínska herečka Mariam Khundadze, držiteľka ceny za najlepší ženský herecký výkon z MFF Karlovy Vary 2021.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Kryštof Hádek #Jana Plodková #prima+ #seriál Náhradníci