Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Slovenské víkendy bez tohto seriálu? Nemožné! Takto vyzerajú jeho hviezdy po 17 rokoch

Spoznali by ste ich?

19.03.2024 00:00
v siedmom nebi, Foto:
Hviezdy seriálu V siedmom nebi sa stretli po 17 rokoch.
debata

Kto by nepamätal seriál V siedmom nebi (7th Heaven)… Svojho času si len málokto vedel predstaviť víkendové dopoludnie bez obľúbenej rodiny Camdenovcov. Jeho televízna púť sa síce dávno skončila, avšak jeho protagonisti sa naďalej stretávajú. Znie to až neuveriteľne, ale od poslednej epizódy uplynulo 17 rokov!

V siedmom nebi bol druhým najdlhšie bežiacim televíznym dramatickým seriálom v histórii amerického televízneho vysielania. Svoje posledné epizódy vysielal v roku 2007, po 11 sezónach, čo predstavuje impozantných 243 epizód.

Seriál sa vyznačoval svojou schopnosťou dotknúť sa rôznych závažných tém, ako sú drogy, sex, alkohol, násilie a viac, v kontexte rodinnej dynamiky. Práve táto schopnosť ho urobila dôležitým médiovým nástrojom na diskusiu o týchto citlivých témach s mladšími divákmi. Seriál bol výrazne ovplyvnený náboženskými hodnotami, pretože postavy boli členmi presbyteriánskej cirkvi. V deji preto bolo množstvo náboženských a filozofických citátov a výrokov.

Seriál mal silné obsadenie, ktoré mu pomohlo získať popularitu. Eric Camden, farár a hlava rodiny, bol ústrednou postavou a bol brilantne zahraný Stephenom Collinsom. Jessica Biel, Barrym Watsonom, Beverley Mitchellovou, Catherine Hicksovou a ďalší tvorili ďalších členov Camdenovského kla­nu.

Za tie roky sa v seriáli objavilo viacero známych tvárí ako speváčky Ashlee Simpson, Haylie Duff alebo herec Tyler Hoechlin, ktorý v súčasnosti hviezdi v seriáli Superman & Lois.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #V siedmom nebi