Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Jojka neustúpila s Ivetou: Vyslúžila si ďalšie sklamanie, opäť ju predbehla aj 18-ročná relácia RTVS

Jojka sa rozhodla neustúpiť a podržala Ivetu v nedeľnom prime-time, výsledok bol ďalší pokles v celkovej sledovanosti aj podieloch na trhu.

12.03.2024 00:00
iveta, Foto:
Iveta sa zatiaľ po prepade sledovanosti nespamätala.
debata (1)

Všetky tri slovenské televízie majú za sebou druhý týždeň jarného súboja programov. Najmä minulý týždeň bol vyhrotený po zverejnení výsledkov sledovanosti s prekvapujúcimi zvratmi. Pôvodne sa očakávalo, že najväčší stret nastane pri Markíze a Jojke. Proti sebe štartovali nový ročník Let's Dance a nové pokračovanie seriálového hitu Iveta. RTVS po skončení Času nádejí spustila Duel šampiónov, špeciálne vydanie svojej dlhoročnej relácie Duel. Napokon všetko bolo inak.

Iveta s prvou epizódou druhej série pohorela s 5,7% sledovanosťou a podpriemerným 16,2% podielom na trhu v komerčnej cieľovke. Seriál si pozrelo len 298-tisíc divákov v cieľovke 12+, Jojku predbehla aj RTVS s Duelom šampiónov, ktorý si pozrelo 301-tisíc divákov. Štart Let's Dance si celkovo pozrelo 582-tisíc divákov. V cieľovke 13 – 55 prvá epizóda dosiahla 9,5% sledovanosť s 35,2% podielom na trhu.

Ako to dopadlo túto nedeľu? Markíza znova zabodovala s druhým tanečným kolom jarnej ťažiskovej šou, ktoré si pustilo 563-tísíc divákov. V cieľovke 13 – 55 uhrala 8,7% sledovanosť s 33,2% trhovým podielom. Šou opäť dosiahla vysoko nadpriemerný výsledok, hoci oproti prvému kolu zaznamenala mierny pokles.

S poklesom sa musela zmieriť aj Jojka, výkon Ivety zostáva stále veľkým negatívnym prekvapením. Druhú epizódu si pozrelo iba 272-tisíc divákov. V komerčnej cieľovke táto epizóda uhrala 5,8% sledovanosť a 16% podiel na trhu.

Na veľké prekvapenie sa darí RTVS. Jej 18 rokov vysielaná relácia Duel v špeciálnej edícii Duel šampiónov opäť porazil v celkovom publiku jojkársku Ivetu. Druhú epizódu si pozrelo 343-tisíc divákov. V tejto cieľovke relácia dokonca porástla. Prvú časť si pozrelo 301-tisíc divákov. Za kratší koniec ťahala v mladšom publiku, kde uhrala iba 3,9% sledovanosť a podiel na trhu tesne nad 10%. Pre RTVS je výkon relácie, najmä v cieľovke 12+, veľkým prekvapením vzhľadom na fakt, že sa na obrazovke sa drží rekordne dlho.

Duel tých najlepších hráčov uviedla Jednotka prvýkrát v roku 2022. Po dvoch rokoch sa na obrazovky vrátil a pred televízne kamery opäť postavilo 32 úspešných hráčov aj mnohých viacnásobných víťazov Duelu, aby súťažili o titul šampióna šampiónov pre rok 2024. Klasická podvečerná verzia vedomostného kvízu sa počas pracovného týždňa na Jednotke vysiela už od roku 2006.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #sledovanosť #TV JOJ #TV Markíza #seriál Iveta