Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Súboj dvoch streamovacích gigantov má za následok precedens: Klenot HBO sa ocitne na Netflixe

Rastúca konkurencia medzi svetovými streamovacími hráčmi prináša zaujímavé zvraty.

28.03.2024 00:00
debata
Sex v meste mieri na Netflix! Foto: HBO Max
sarah jessica parker, sex v meste, and just like that, Sex v meste mieri na Netflix!

Počas pandémie zažili streamovacie platformy obrovský boom, svet nútene zavretý vo svojich domovoch mal za následok drastický dopyt po televíznej zábave. Odvtedy sa veľa vecí pomenilo, pandémia – našťastie – pominula a prišlo streamovacie vytriezvenie. Vznikli viaceré nové služby, zostrila sa konkurencia a najmä giganti museli racionalizovať náklady. Dôvod? Predplatitelia neboli ochotní a schopní platiť si viaceré služby, umelo naliate investície do obsahu spôsobili finančné problémy a muselo prirodzene dôjsť k vytriezveniu.

Vznikli viaceré unikátne dohody. Najmä HBO Max, čoskoro aj u nás už iba Max, spravil unikátnu dohodu s Netflixom. Dovtedy nepredstaviteľné sa stalo skutočnosťou, keď niektoré prémiové a exkluzívne tituly z dielne HBO sa objavili u svojho, dovtedy, úhlavného konkurenta. Pre streamovacie služby sú takéto dohody veľmi výhodné, hoci sa musia vzdať niektorých svojich kúskov, avšak suma za vysielacie práva je dôležitou kompenzáciou pre filmové giganty, ktoré vyrobili veľké straty.

Preto je veľmi zaujímavá informácia, že od 1. apríla sa na Netflix dostane seriál, ktorý je výkladnou skriňou pre HBO. Ide o Sex v meste. Na začiatku ďalšieho jarného mesiaca sa dostane ikonický seriál na Netflix, pričom bude stále dostupný aj na HBO Max. Ide o jeden z najväčších precedensov za ostatné obdobie, hoci viaceré seriály HBO sa už na Netflixe objavili. Je to najmä preto, že ide o stále živú značku, keďže HBO pokračuje v produkcii v podobe voľného pokračovanie And Just Like That… (Ako to bolo ďalej…), tretiu sériu uvidia fanúšikovia v roku 2025.

Pôvodný seriál má na konte šesť sérii a pred viac ako 25 rokmi spôsobil televíznu revolúciu, keďže začal otvorene hovoriť o sexe a vzťahoch bez servítky. Po jeho skončení sa fanúšikovia nevedeli zmieriť, že Carrie a jej priateľky viac neuvidia. Vznikli dva celovečerné filmy. Dlho sa hovorilo o treťom, produkcia však narazila na problém, keď herečka Kim Cattrall nechcela viac nakrúcať so Sarah Jessicou Parker.

Všetko sa zmenilo v roku 2021, keď padlo rozhodnutie, že Sex v meste dostane seriálové pokračovanie s novým názvom, pôvodnými herečkami, ktoré doplnilo nové obsadenie. Novinka Ako to bolo ďalej… sa stala obrovským hitom a ukázala silu značku Sex v meste. Minulý rok prišla druhá séria, ktorá sa stala najsledovanejšou sériou pod značkou Max Original. Schválenie tretej série bolo preto iba formalitou. Avšak minuloročný, šesťmesačný štrajk hercov a scenáristov narušil tvorcom plány a premiéra nových častí sa musela posunúť.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #netflix #Sex v meste #HBO Max #streamovacia služba Max