Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Čas nádejí opäť pritvrdzuje: Irena končí v rukách gestapa, osud Vojtu je neistý

Dej predposlednej epizódy seriálu sa posúva do temného obdobia vrcholiacej vojny.

17.02.2024 06:00
Čas nádejí Foto:
Záber zo seriálu Čas nádejí.
debata

Historický seriál Čas nádejí si získal divákov od prvej epizódy a teší sa pozitívnym reakciám a vysokej sledovanosti. Každú nedeľu zasadne k obrazovkám Jednotky viac než pol milióna divákov a seriál je pravidelne najsledovanejším programom celého dňa. Uplynulú nedeľu si jeho šiestu epizódu nenechalo ujsť až 517-tisíc divákov v univerzálnej cieľovej skupine 12+ (diváci vo veku nad 12 rokov).

Viac divákov majú momentálne len seriály Dunaj, k vašim službám a Zrada televízie Markíza. Zradu si v pondelok pozrelo až 551-tisíc divákov, no najviac divákov má momentálne Dunaj, ktorého posledné dve epizódy sledovalo v utorok rekordných 566-tisíc divákov a vo štvrtok 565-tisíc divákov.

Zábery zo seriálu Čas nádejí Fotogaléria - 46 fotiek Všetky fotky
Záber zo seriálu Čas nádejí.

V Čase nádejí divákov čakajú už len dve posledné epizódy z osemdielneho seriálu. V predposlednej, siedmej epizóde sa dej posúva do rokov 1944 – 1945. Vrcholí vojna a Vojto (Róbert Sipos) sa po vypuknutí Slovenského národného povstania pridáva k partizánom. Pri ústupe partizánov do hôr však ochorie a v ťažkom stave zostáva v opatere dedinčanov.

Svojim rodičom stále neodpustil, že mu zatajili návštevu jeho židovskej lásky Ireny (Katarína Krajčovičová) pred pokusom o útek zo Slovenska. Géza (Daniel Žulčák) s Rózou (Dominika Morávková-Zeleníková) tak o synovi nič nevedia, nemajú o ňom žiadne oficiálne správy. Rózu však prekvapí návšteva mladého muža, ktorý jej donesie Vojtove veci, ale aký je osud mladého Vojtu, netuší.

Barbora Bezáková Čítajte aj Známou sa stala vďaka Druhej šanci, zaujala v seriáli Zrada. A teraz dostala šancu v Česku!

Irene sa medzitým podarí dostať z tábora a chce získať svojho syna Samuela späť. Snaží sa aj kontaktovať Vojta a rozhodne sa ho ísť hľadať do krčmy jeho rodičov. Tam ju však spozná príslušník gestapa, no Róza s Gézom mladému dievčaťu nepomôžu. Irena sa dostane do rúk gestapa a zažije neľútostné vypočúvanie s tvrdou bitkou.

Predposlednú, siedmu epizódu seriálu Čas nádejí uvedie Jednotka RTVS už v nedeľu 18. februára o 20:30 hod. Pozrite si ukážku, keď Irena kvôli Violovským skončí v rukách gestapa:

Video
Zdroj: RTVS

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #seriál Čas nádejí