Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Veľký zvrat v seriáli Čas nádejí: Nečakané tehotenstvo a koniec lásky. Rodičia opäť zakročili

Šiestu epizódu Čas nádejí uvedie RTVS v nedeľu večer na Jednotke.

10.02.2024 06:00
Čas nádejí Foto:
Záber zo seriálu Čas nádejí.
debata

Osemdielny historický seriál Čas nádejí zobrazuje najväčšie spoločenské zmeny na Slovensku, ktoré sa odohrali v prvej polovici 20.storočia. V nedeľu 11. februára pokračuje už šiestou epizódou, v ktorej sa diváci môžu tešiť na ďalšie nečakané udalosti a prekvapivé zvraty.

mauréry zuzana Čítajte viac Seriál RTVS sa prehupol do druhej polovice: Stále je to divácky hit alebo sa niečo zmenilo?

Dej šiestej epizódy sa odohráva v rokoch 1942 až 1943. Vojna stále pokračuje a vzťahy v rodine Violovských sa čoraz viac komplikujú. Syn Vojto (Róbert Sipos) nesúhlasí s nastupujúcim režimom a útlakom Židov. Nechce sa preto venovať právu, ktoré vyštudoval. Opúšťa miesto právnika a ide robiť medzi robotníkov do tlačiarne. Svojim priateľom sa však aj naďalej snaží všemožne pomôcť. No zapletie sa do nelegálnej činnosti, ktorá sa mu môže stať osudnou.

Zrada, Doktorka Fosterová Čítajte aj Divácka lahôdka so špičkovými hercami: Pozrite si, ako vyzerá Zrada v britskom origináli

Židovské dievča Irena, ktorú stvárňuje herečka Katarína Krajčovičová, sa bude musieť popasovať s ďalšou výzvou. Po úteku sa dostane do rúk gardistov a pri výsluchu sa vytrpí niekoľko poriadnych faciek. Jej láske s Vojtechom (Róbert Sipos) hádže polená pod nohy nielen spoločenská situácia a stupňujúce sa prenasledovanie Židov, ale aj rodičia.

Video
Zdroj: RTVS

Irena sa dostane do pracovného tábora v Seredi, ktorý dal vybudovať Slovenský štát pre Židov. V tábore narazí na známe tváre, medzi ktorými nechýba rodinný priateľ, doktor (Ady Hajdu). Ten pri jej vyšetrení zistí zásadnú vec. Irena sa pokúša kontaktovať Vojtecha, ktorý netuší, že kvôli nemu skončila v zbernom tábore.

Zábery zo seriálu Čas nádejí Fotogaléria - 46 fotiek Všetky fotky
Záber zo seriálu Čas nádejí.

Predstaviteľku Ireny, mladú herečku Katarínu Krajčovičovú, už diváci poznajú z rozprávky Tri zlaté dukáty, v ktorej si zahrala zámockú pani Júliu. V šiestej epizóde Času nádejí k nej pribudne aj ďalší herec z vianočnej rozprávky. Ladislav Bédi, ktorý v Troch zlatých dukátoch stvárnil hlavnú postavu chudobného pastiera Juraja, sa objaví v Čase nádejí zmenený na nepoznanie.

Video
Zdroj: RTVS

Šiestu epizódu Čas nádejí uvedie RTVS v nedeľu 11. februára o 20:30 hod. na Jednotke.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #seriál Čas nádejí