Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Prekvapivé zvraty v Čase nádejí: Mimomanželská aférka a nečakaný návrat jednej z postáv

Historický seriál po napínavom úvode prinesie nečakané udalosti a prekvapivé zvraty.

13.01.2024 00:00
Čas nádejí Foto:
Záber zo seriálu Čas nádejí.
debata (1)

Už v nedeľu 14. januára pokračuje na Jednotke RTVS nový historický seriál Čas nádejí. Osemdielna historická sága zobrazuje na osudoch troch generácií jednej rodiny najväčšie spoločenské zmeny na Slovensku, ktoré sa odohrali v priebehu rokov 1914 až 1951.

nemocnica, Čítajte aj Jojka s poriadnym zvratom vo vysielaní: S Markízou napokon rozpúta boj o diváka

Príbeh sa v prvej časti začal tesne pred vypuknutím 1. svetovej vojny. Dcéra bohatého mäsiara Róza (Dominika Morávková-Zeleníková) si vydupala svadbu so synom krčmára Gézom (Daniel Žulčák), do ktorého je odjakživa zamilovaná. No pre Gézu je stále len dievčaťom od susedov, ktoré pozná od detstva a má ho rád, ale láska necíti. Na druhý deň po svadbe vypukne vojna a Géza musí narukovať. Keď z frontu dezertuje, ukryje sa na statku, kde spozná svoju osudovú lásku Vesnu (Viktória Jurištová). Táto láska sa však neskončí šťastne.

Zábery zo seriálu Čas nádejí Fotogaléria - 46 fotiek Všetky fotky
Záber zo seriálu Čas nádejí.

Po napínavom úvode sa diváci môžu tešiť na ďalšie nečakané udalosti a prekvapivé zvraty. V druhej epizóde sa dej seriálu posunie do roku 1917. Vojna stále trvá a straty poznačili obe rodiny. Pyšný mäsiar Belzberg (Matej Landl) je rád, že môže prežívať vďaka krčme Violovských, no musí prehltnúť, že jeho svatka, Gréta Violovská (Zuzana Mauréry) sa k jeho dcére Róze správa ako ku slúžke. Róza čaká na svojho manžela Gézu, no medzitým sa dostane do nepríjemnej situácie s vojakom. Všetko naznačuje tomu, že sa zaplietla do mimomanželského romániku. Všetko sa navyše odohráva po prísnymi očami jej svokry Gréty.

Video

Nečakaný návrat jednej z postáv

V prvej epizóde sa udialo niekoľko vrážd a úmrtí, ktoré zasiahli do osudov hlavných postáv. Medzi nimi bol aj Tivadár (Michal Režný), blízky kamarát Gézu, ktorého na fronte zasiahol výbuch. O to väčšie je prekvapenie, že Tivadár sa do deja vráti aj v druhej epizóde.

Video

Čas nádejí si pripísal najlepší štart zo všetkých seriálov, ktoré RTVS doposiaľ uviedla. Ako jediný pritiahol pri premiére k obrazovkám viac ako pol milióna divákov. Na novinku boli diváci zvedaví a stala sa suverénnym nedeľným lídrom. Prvú epizódu si nenechalo ujsť až 532-tisíc divákov pri podiele na trhu 24 % v univerzálnom publiku 12+, kde sa stal celkovo najsledovanejším programom dňa. V obchodnej cieľovej skupine 13–55 si pripísal sledovanosť 8 % a podiel na trhu 21 %, viac zaznamenali len hlavné spravodajské relácie Markízy Televízne noviny a Počasie.

čas nádejí, Čítajte aj RTVS a jej novinka Čas nádejí: Konečne po rokoch prišiel nový seriál. Treba televízii za toto zatlieskať?

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #sledovanosť TV #seriál Čas nádejí