Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Seriálová smrtka v roku 2023 nelenila: Nadobro zarezala obrovské hity, ktoré kedysi sledovali milióny

Rok 2023 bol v seriálovom svete, ako inak, poriadne krutý. Preč sú veľké seriálové hity.

31.12.2023 06:00
The Crown, koruna, Foto:
Prvé štyri epizódy rozlúčkovej série Koruny sa zamerajú na tragickú smrť princeznej Diany.
debata

1. The Crown (Koruna)

Toto bol síce plánovaný koniec, avšak o to viac mrzí. Šiesta séria sa dostala do obdobia, ktorú si pamätajú celé generácie. Nielen smrť princeznej Diany, ale sledovanie dospievania korunných princov, ale aj nájdenie šťastia princa Charlesa po boku milovanej Camilly. Tvorcovia sa so seriálom rozlúčili veľkolepo, s gráciou. Koruna patrí medzi najlepšie seriály vôbec.

2. Fear the Walking Dead

Ďalší dlhodobý zombie seriál sa definitívne odobral na večný odpočinok. Trvalo to osem sérii. Televízia AMC tak bez milosti pochovala fázu, keď svetu ponúkala viacročné seriály s veľkým počtom epizód. V roku 2023 rozbehla novú stratégiu, s kratšími formátmi, menej epizód, väčší rozpočet, atraktívnejší príbeh a postavy, ktoré diváci milujú. Aspoň takto sa pokúša udržať značku The Walking Dead nažive, zatiaľ sa jej to darí.

3. The Flash

Po deviatich rokoch sa s divákmi rozlúčil aj najrýchlejší muž sveta. Sledovanosť dlhodobo klesala a to išlo ruka v ruke aj s čoraz nižšou kvalitou príbehov.

4. Riverdale

Siedma séria a dosť. Obľúbený seriál pre mladších divákov plný temnoty, tajomstiev, drámy, ale aj tragických koncov viacerých postáv sa v roku 2023 definitívne rozlúčil so svojimi fanúšikmi.

5. The Resident (Doktori)

Tento seriál dobre poznajú aj Slováci. Doktori tento rok na jar ukončili svoju televíznu púť po šiestich rokoch. Našťastie televízni tvorcovia s týmto scenárom rátali a pripravili si mimoriadne pekný záver dlhoročného seriálu.

6. The Great (Veľká)

Koniec tohto seriálu po troch sériách je jeden z najväčších negatívnych prekvapení tohto roka. Streamovacia služba Hulu sa nečakane rozhodla ukončiť výrobu mimoriadne vydareného seriálu plného sarkazmu a irónie, ktorý poňal históriu Ruska po svojom.

7. Firefly Lane

Netflix po druhej sérii plánovane ukončil dojemný príbeh dvoch nerozlučných priateliek, ktoré desiatky rokov prežívali svoje pády a vzlety. Mimoriadne dobrý seriál sa skončil s tragickým koncom, pri ktorom všetci diváci plakali.

8. New Amsterdam

Obľúbená lekárska dráma, ktorá sa s úspechom vysiela aj na Slovensku sa skončila po piatich rokoch vo vysielaní. Opäť išlo o plánovaný koniec a preto sa diváci dočkali krásnej bodky.

9. Manifest

Za ukončenie Manifestu budú fanúšikovia Netflixu navždy vďační, keďže sa ho ujal po zrušení na televízií NBC. Netflix nakrútil finálových 20 epizód, v ktorom sa celý komplikovaný príbeh definitívne uzavrel, ako tvorcovia pôvodne plánovali.

10. Star Trek: Picard

Tento seriál milovali milióny divákov, keďže do hry vrátil postavu generála Picarda. Tri série, o ktorých kvalite sa dalo pochybovať však bezpochyby potešili každého fanúšika Star Treku.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Vianoce 2023