Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Nový ošiaľ vďaka Netflixu! Kultový seriál znova ožije: Vráti sa milovaná aj nenávidená Meghan Markle?

Kravaťáci po rokoch od skončenia ukázali svoju silu.

23.10.2023 06:00
suits, kravaťáci, Foto:
Vyzerá to tak, že sa na obrazovky vrátia noví Kravaťáci.
debata
perinbaba, perinbaba a dva svety, zubatá, Čítajte aj Toto bude najväčšia udalosť slovenského filmu za posledné roky: Kultová rozprávka sa naozaj vracia!

Kravaťákov (Suits) netreba špeciálne predstavovať ani slovenským divákom. Dlhodobo sa vysiela aj u nás a našli si u nás veľa verných divákov. Posledná epizóda deviatej série sa síce odvysielala v roku 2019, vďaka Netflixu seriál zažíva znova zlaté časy. Streamovací gigant kúpil práva na jeho vysielania a takýto úspech nikto nečakal. Seriál sa rekordných dvanásť týždňov za sebou držal na vrchole rebríčka sledovanosti v rámci akvizičných titulov. Doteraz sa drží na prvých priečkach.

Bratislava Čítajte aj Prieskum: Za čo sa Bratislavčania najviac hanbia a na čo sú najviac hrdí?

Vďaka tomuto úspechu samotný Netflix je ochotný prehodnotiť svoju stratégia a opäť sa viac zamerať na kúpu vysielacích práv starších seriálov, ktoré sám nenatočil. Je evidentné, že diváci sú stále hladní aj po tituloch, ktoré sa dávnejšie skončili a chcú si ich pripomenúť, respektíve by stálo za investíciu nakrútiť nové pokračovanie.

Robert Fico, Andrej Danko, Peter Pellegrini, podpis, koaličná zmluva Čítajte aj Medveď Huliak, podržtaška Pelle aj Danko a neposlušné pero. Slovenské internety sa zabávajú na skladaní vlády

To je aj prípad Kravaťákov. Krátko po prvých úspechoch na Netflixe sa začali objavovať zvesti, že by sa seriál mohol dočkať reštartu. V tom čase to však rázne zamietol hlavný showrunnuer Aaron Korsch, s tým, že televízie a streamovacie služby podcenili celý námet. Do toho zasiahol aj štrajk scenáristov a hercov a podľa jeho slov, celý nápad stratil zmysel. Lenže pôvodní Kravaťáci v zbesilej jazde na prvej priečke pokračovali aj naďalej, čo zrejme presvedčilo aj posledných skeptikov.

Metropolis Čítajte aj Jedinečná silueta v tvare písmena M: Luxusné bývanie v bratislavskom „novom Manhattane“ sa stáva realitou

Vyzerá to tak, že Kravaťáci sa naozaj vrátia. Po skončení štrajku sa do práce vrátil autor seriálu, ktorý naznačil, že by sa obľúbený formát mohol vrátiť. Nepôjde však o revival, ani reboot pôvodného seriálu. Čo v preklade znamená, že sa nevrátia pôvodné postavy, ale pôjde o úplne nový príbeh.

Nový hraný seriál ukáže nových hrdinov, novú právnickú kanceláriu, dej by sa mal presunúť do Los Angeles. Kto teda čaká návrat napríklad Meghan Markle, tak má smolu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #netflix #Suits #seriál Kravaťáci