Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Apríl na HBO: Seriálová žatva, aká tu už dlho nebola. Prichystané sú skvelé chuťovky

Fanúšikovia seriálu si počas apríla prídu na svoje. HBO spolu s jeho streamovacou platformou HBO GO majú pripravené seriálové, ale filmové lahôdky, ktoré musíte vidieť.

19.04.2021 07:00
mare z easttown, príbeh služobníčky, viktoriánky, Foto:
V apríli HBO prinesie silné seriálové formáty.
debata

1. Viktoriánky (The Nevers)

Nový šesťdielny seriál z produkcie HBO, vymyslený režisérom a scenáristom blockbusterov Avengers a Avengers: The Age of Ultron.

V posledných rokoch vlády kráľovnej Viktórie sa Londýnom potulujú osoby, a to väčšinou ženy, pri ktorých sa z ničoho nič objavujú nadprirodzené schopnosti. Niektoré sú očarujúce, iné veľmi podivné. Medzi ne patrí aj Amalia True (Laura Donnelly), tajomná vdova s tvrdou päsťou a Penance Adair (Ann Skelly), geniálna mladá vynálezkyňa. Ako zástankyne týchto osôb, ktoré sa ocitajú na okraji spoločnosti, im poskytujú útočisko a zároveň bojujú proti…no, vlastne takmer proti všetkým, aby zabezpečili priestor tým, pre ktorých v dejinách, ako ich poznáme, nie je miesto. Čakajte krásne ženy v oslnivých kostýmoch, temnú atmosféru a veľa kúziel, krvi a vášne. Od poondelka 12. apríla 2021, každý pondelok jedna časť.

2. Mare z Easttownu (Mare of Easttown)

V minisérii Mare z Easttownu sa predstavuje Kate Winsletová v úlohe Mare Sheehanovej, detektívky z pensylvánskeho mestečka. Kým Mare vyšetruje miestnu vraždu, jej vlastný život sa pomaly rozpadá. Príbeh, ktorý skúma temnú stránku uzavretej komunity, je autentickou výpoveďou o tom, ako rodina a dávne tragédie ovplyvňujú našu prítomnosť. Od pondelka 19. apríla 2021, každý pondelok o 21:00 jedna časť.

3. Príbeh služobníčky IV. (Handmaidʼs Tale IV.)

Vláda fundamentalis­tického totalitného štátu Gileád (donedávna známeho ako USA) drví na prach základné kamene demokracie, ničí podstatu lásky aj ženstva a mrzačí proces plodenia a materstva. V spoločnosti, kde sa rodia deti len veľmi výnimočne, znásilňované služobníčky (kedysi napríklad biologičky alebo redaktorky) musia na pozdrav odpovedať vetou „Požehnaný buď plod“… Rovnomenný román oceňovanej kanadskej spisovateľky Margaret Atwood sa nemohol dočkať lepšej adaptácie. Seriál bol za štyri sezóny svojej existencie ovenčený dvoma Zlatými glóbusmi a množstvom ďalších ocenení. Len prvá séria získala osem cien Emmy. Od piatku 30. apríla 2021, každý piatok o 20:00 nová časť.

5. Fargo IV. (Fargo IV.)

Štvrtá séria seriálu Fargo nás zavedie do Kansas City 50. rokov minulého storočia. Loy Cannon, ktorý riadi afroamerickou zločineckú organizáciu, uzavrie krehké prímerie s konkurenčnou talianskou mafiou a spoločne ovládajú alternatívnu temnú ekonomiku zahŕňajúcu podvody, korupciu a obchod s drogami. Aby upevnili vzájomné mierové spolužitie, vymenia si mafiánski bossovia Loy a Donatello Fadda svojich najmladších synov Satchela a Zera, ktorých vychovávajú ako svojich vlastných. S týmto príbehom o prisťahovalectve, prispôsobení a moci sú prepojené osudy Josta Fadda, Donatellovho impulzívneho a pôžitkárskeho najstaršieho syna, ktorý sa ujíma vedenia rodiny, Donatellovho adoptívneho syna Rabbiho Milligana, detektíva Odisa Weffa, zdravotnej sestry Oraetty Mayflowerovej a amerického maršála Dicka „Deafyho“ Wickwara. Dostupné sú všetky časti. Nová séria od švrtka 1. apríla 2021.

Obhajca nevinných (Just Mercy)

Film „Obhajca nevinných“, natočený podľa skutočnej udalosti, rozpráva silný a podnetný príbeh mladého právnika Bryana Stevensona (Michael B. Jordan) o jeho bitke za spravodlivosť, ktorá vstúpila do histórie. Po absolvovaní Harvardu si Bryan mohol vyberať z lukratívnych pracovných ponúk. Namiesto toho sa ale vydáva do Alabamy, aby s pomocou miestnej obhajkyne hájil neprávom odsúdených alebo tých, ktorým nebolo poskytnuté riadne zastúpenie. Jedným z jeho prvých a najviac poburujúcich prípadov sa stane prípad Waltera McMilliana (Jamie Foxx), ktorý bol v roku 1987 odsúdený na trest smrti za neslávne známu vraždu osemnásťročnej dievčiny, a to napriek prevažujúcim dôkazom o jeho nevine a skutočnosti, že proti nemu svedčil len zločinec s dobrým dôvodom klamať. Film bude dostupný od 25. apríla.

Ava: Bez súcitu (Ava)

Ava je nebezpečne sexi a stretnutie s ňou prežije len málokto. Pracuje ako nájomná vrahyňa, ktorá pre tajnú organizáciu likviduje vybrané ľudské ciele a je v tom výnimočne dobrá. Dostáva tie najdelikátnejšie prípady – obvykle „kravaťákov“ z vysokých biznisových kruhov. Ava pracuje bez súcitu, rýchlo, čisto a nenápadne – v rôznofarebných parochniach, chic nohavicových kostýmoch alebo v elegantných večerných šatách. Po jednej neúspešnej akcii sa ale karta obráti. Organizácia, pre ktorú Ava pracovala, potrebuje zahladiť stopy . Oficiálne sa má niekde ukryť, vziať si voľno a odpočinúť si. Neoficiálne ju chce šéf organizácie poslať na odpočinok navždy a celkom bez súcitu urobí z Avy ďalší cieľ na likvidáciu. Diváci uvidia tento film od 23. apríla.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #HBO #HBO Go #Príbeh služobníčky #oseriáloch #jar 2021 #seriál Mare of Easttown #seriál Viktoriánky