Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Od marca sa budete (možno) len smiať. Prichádza Semafor s Maštalírom

Štart jarnej fázy televíznej sezóny nebol tak vyostrený za posledné roky. Televízie sa predbiehajú v počte seriálov, ktoré ponúknu. Zdá sa, že renesanciu zažíva komediálny žáner. Budú mať diváci dôvod na úsmev?

23.02.2018 07:00
Semafor, maštalír, nahálka, majer, Foto:
Od marca sa diváci budú stretávať aj s vtipnou trojkou (zľava): Stanislav Majer, Tomáš Maštalír, Martin Nahálka.
debata (2)

V závere februára odštartovala druhá séria rodinno-komediálneho seriálu Prázdniny na Jojke. V marci ešte predstaví novinku Semafor a v zálohe je sitkom Delukse. Na Markízu príde nová séria Hornej Dolnej, objaví sa Kuchyňa.

Jojkársky Semafor je adaptáciou izraelského seriálu Traffic Light (2008–2014) scenáristu a stand-up komika Adira Millera, ktorý zaň v roku 2010 získal aj prestížnu cenu International Emmy Awards.

Novinka vykresľuje život troch najlepších priateľov, ženatého, zadaného a slobodného, pričom ich status je metaforicky prirovnávaný k semaforu.

Martin Nahálka ako "červený“ je manažér obchodu s pomôckami pre amatérskych kúzelníkov. Je ženatý s asertívnou novinárkou Petrou, s ktorou má dcéru Ditu. "Ja aj v skutočnom živote strašne rád vysávam, upratujem, varím a učím sa s dieťaťom, takže v podstate máme s Maťom dosť veľa spoločného,“ povedal Nahálka.

"Oranžový“ Miro v podaní Tomáša Maštalíra, riaditeľ eventovej agentúry, zas po prvý raz v živote zdieľa domácnosť s partnerkou Mončou. "Tú postavu som si obľúbil, mám toho chlapíka rád. Myslím, že aj vďaka nemu som si s chalanmi užil veľa zábavy,“ poznamenal Maštalír.

Trojicu kamarátov uzatvára "zelený“ René, ktorého stvárnil Stanislav Majer. René je nezlomný sukničkár závislý na ženách, ktorý sa zamiluje na každom rohu a neustále sa dostáva do zamotaných situácii s opačným pohlavím. "Vystriedam tam veľa žien, je to taký prierez slovenskými herečkami. Často to bolo aj veľmi pikantné,“ prezradil Majer.

Ústredné ženské postavy si zahrajú Alena Pajtinková a Dominika Žiaranová a sedemročnú Ditu stvárni Alexandra Nespalová. Okrem nich sa v Semafore objaví zhruba 240 ďalších postáv.

V slovenskej verzii Semaforu vidí však oproti originálu viacero rozdielov. "Izrael je multikultúrna krajina, Slovensko je úplne iné, takže tá adaptácia na naše pomery bola celkom náročná, no ten humor sa, myslím si, celkom dal preniesť,“ povedal.

Ústrednú pesničku k seriálu zložili Peter "Ďuďo“ Dudák a Martin Zimanyi, text napísal Peter Remiš. Naspieval ju Kamil Mikulčík.

Tvorcovia seriálu majú zatiaľ pripravených 20 epizód. Podľa slov režiséra Petra Begányiho sa seriál mal dostať do vysielania od 13. marca v dvoch častiach za sebou.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #semafor #televízia JOJ #Tomáš Maštalír #oseriáloch