Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Veľké značky dávajú od Végha ruky preč: Známy slovenský pivovar s ním ruší spoluprácu

Attila Végh prišiel v priebehu niekoľkých dní o tretieho veľkého sponzora.

23.04.2024 10:09
Attila Végh Foto:
Zápasník Attila Végh.
debata (184)

Jeden z najobľúbenejších slovenských pivovarov oznámil ukončenie spolupráce s Véghom. Corgoň vo svojom oficiálnom vyhlásení zdôrazňuje, že bazíruje na relevantnej, zodpovednej a apolitickej komunikácii.

Od Végha, kvôli jeho komunikácii počas prezidentskej kampane, keď verejne podporil Petra Pellegriniho, dala ruky preč automobilka Renault a výrobca bagiet Pierre Baguette.

Král na ťahu, Attila Végh, Karlos Vémola Čítajte aj Kvôli podpore Pellegriniho Renault ukončil spoluprácu s Véghom: Nešťastná komunikácia, ale je to ich právo, tvrdia odborníci

„Naša spoločnosť je, bola a vždy bude striktne apolitická. Zároveň v plnej miere rešpektujeme všetky osobné práva zaručené Ústavou Slovenskej republiky, vrátane slobody prejavu, a to bez ohľadu na to, či sa s ním ako firma stotožňujeme alebo nie,“ “ píše Pierre Baguette.

Gabriela Kajtárová Čítajte aj Gabriela Kajtárová odchádza do Bruselu. Televízia Markíza jej ponúkla profesijnú výzvu

V prvej polovici apríla s ním rozviazala spoluprácu aj známa automobilka. Zástupcovia spoločnosti mu adresovali súkromnú korešpondenciu, ktorú zápasník, aj napriek diskrétnemu obsahu, zverejnil s ostrými vyjadreniami.

„Žiaľ, realita je zrejme taká, že pokiaľ máte a nedajbože prejavíte svoj názor verejne, môže sa stať, že prídete o partnerstvo. Možno biznis a možno nás neskôr budú za názor aj zatvárať. Osobne ma zaujíma, či sa v nasledujúcich dňoch bude táto značka pýtať svojich zákazníkov, pri zakúpení ich produktu, koho volili, alebo im peniaze od voličov inej strany až tak nesmrdia,“ napísal Végh.

iveta, Čítajte aj Seriálové prepadáky Iveta a Vytoč môjho agenta: Jojka čelí nebývalej ignorácii divákov

„Náš generálny riaditeľ ma upozornil na fakt, že naši ambasádori by mali ostať politicky neaktívni. Francúzska firma má takto nastavené pravidlá,“ tvrdí v mailovej komunikácii zamestnankyňa. „Veľká nevôľa sa zniesla na Attilu. Čo sa dalo ustáť. Ale budem úprimná, nie keď aj náš celý tím ľudí sme na opačnej strane. My, naši najbližší, naše bubliny,“ doplnil.

Peter Pellegrini Čítajte aj Zmarili atentát na Pellegriniho: Web ČTK napadli hackeri, vydali falošné správy

Po ukončení spolupráce s Renaultom sme oslovili viacero odborníkov na marketing a reklamu, tí sa zhodli, že v prípade veľkých firiem ide o štandardnú komunikáciu a ich výsostné právo sponzorovať influencerov, s ktorými zdieľajú hodnoty a názory.

„Je úplne normálne ak influencer urobí niečo, čo môže poškodiť dobré meno značky, pre ktorú pracuje, že značka s ním ukončí spoluprácu,“ tvrdí Róbert Slovák.

© Autorské práva vyhradené

184 debata chyba
Viac na túto tému: #Attila Végh