Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Bývalú nemocnicu na Patrónke začnú v najbližších dňoch búrať. Nahradí ju kampus spoločnosti Eset

Búracie práce bude sprevádzať obmedzenie dopravy aj zvýšená hlučnosť i prašnosť.

11.08.2023 08:45
Eset Campus Foto:
Vizualizácia projektu Eset Campus.
debata

Bývalú vojenskú nemocnicu na bratislavskej Patrónke začnú v najbližších dňoch búrať. Nahradí ju rozsiahly projekt kampusu spoločnosti Eset, ktorý má vytvoriť kvalitné a podnetné prostredie pre top IT a technologické fir­my.

televízia, sledovanie, diaľkový ovládač Čítajte aj Odborník o vypínaní českých staníc: Rokovania pokročili, krokom Orangeu nerozumieme

„Projekt disponuje platným búracím povolením. Areál si v týchto dňoch preberá dodávateľ búracích prác a následne začne s postupnou asanáciou existujúcich objektov,“ informoval TASR investor. Upozorňuje, že práce, ktoré by mali trvať do konca februára 2024, bude sprevádzať zvýšená hlučnosť aj prašnosť. Taktiež určité obmedzenia dopravy na priľahlých komunikáciách, spôsobené zvýšeným pohybom vozidiel.

Silicon Valley v srdci Európy

Projekt už získal záväzné stanovisko hlavného mesta a pripravujú sa podklady pre ďalšie stupne povoľovacieho procesu. Zámer už podali aj do procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). „Pracujeme interne na príprave tzv. tretej fázy projektu, v rámci ktorej sa už podrobnejšie zaoberáme aj technickými a konštrukčnými alternatívami, stavebnými materiálmi či možnými riešeniami v oblasti využitia zelených energií,“ priblížil prevádzkový riaditeľ spoločnosti Palo Luka.

„Ambíciou je vybudovať kampus podobný Silicon Valley v srdci Európy, ktorý nielen pritiahne nové talenty, ale dokáže si ich aj dlhodobo udržať,“ spresnila softvérová firma. Vo svojom zámere ráta s výstavbou polyfunkčného komplexu pozostávajúceho z 12 objektov, z toho štyri majú tvoriť jej sídlo. V navrhovaných budovách majú byť najmä administratívno-kancelárske priestory. Umiestnená tam má byť aj občianska vybavenosť.

Eset Campus Fotogaléria - 5 fotiek Všetky fotky
Vizualizácia projektu Eset Campus.

Softvérová firma získala pozemok v areáli bývalej vojenskej nemocnice neďaleko bratislavskej rekreačnej lokality Železná studnička v roku 2017. Okrem nového sídla a globálneho vedecko-výskumného centra tam plánuje vytvoriť kvalitné a podnetné prostredie pre IT a technologické firmy, startupy a prepojiť ich s technicky zameranými vysokými školami.

Projekt počíta aj s verejnými priestormi, službami, prevádzkami, s krátkodobým ubytovaním najmä pre zamestnancov firiem či so športovou infraštruktúrou. V dokumentácii predloženej do EIA sa začiatok výstavby odhaduje v roku 2025 a ukončenie o dva roky. Investičné náklady sú predpokladané na viac ako 150 miliónov eur.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #developerský projekt #Eset Campus