Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Opatrenia proti zdieľaniu hesiel zabrali. Netflix má viac predplatiteľov, ako očakával

Streamovaciemu gigantovi pribudlo v druhom kvartáli viac predplatiteľov, ako sa predpokladalo.

10.08.2023 08:40
Netflix Foto:
Ilustračné foto.
debata

Streamovacej platforme Netflix v druhom štvrťroku pribudlo výrazne viac predplatiteľov, ako sa očakávalo. Spoločnosť uviedla, že od apríla do konca júna získala 5,9 milióna nových abonentov, zatiaľ čo analytici predpovedali nárast o 1,9 milióna používateľov. Príjmy spoločnosti však mierne zaostali za očakávaniami.

televízor, televízia, obývačka, tv, tv ovládač, Čítajte aj Snaha vypnúť české stanice ide proti Slovákom. Spravíme všetko preto, aby zostali, posiela tvrdý odkaz televízny operátor

Netflix v uplynulých mesiacoch urobil niekoľko krokov, ktoré mohli viesť k rastu počtu predplatiteľov. Na konci minulého roka začal ponúkať lacnejšie predplatné s reklamou a v máji zaviedol opatrenia proti zdieľaniu prístupových hesiel medzi používateľmi. To podľa agentúry AP využívalo až 100 miliónov používateľov, aby mali bezplatný prístup k obsahom ponúkaným na platforme.

Podľa nových pravidiel, zavedených vo viacerých krajinách, teraz musia mať svoj účet, a predplatiteľ, ktorý zdieľa heslá, za to platí príplatok.

nemocnica, Čítajte aj Jojka tvrdo proti Markíze: Novú sezónu Nemocnice vytasí nečakane skoro. Získa výhodu nad Dunajom?

Príjmy spoločnosti v druhom štvrťroku medziročne mierne vzrástli na 8,2 miliardy dolárov, čo je o zhruba 100 miliónov menej, ako očakávali analytici. Medziročne tiež zvýšila svoj čistý zisk, ktorý predstavoval zhruba 1,5 miliardy dolárov. V treťom štvrťroku spoločnosť očakáva príjmy v hodnote 8,5 miliardy dolárov, analytici ešte o 200 miliónov vi­ac.

Nad výsledkami Netflixu a ďalších filmových producentov v najbližších štvrťrokoch však panuje neistota kvôli štrajku hercov a producentov v Hollywoode. Ten by mohol výrazne obmedziť produkciu nového obsahu a teda aj príťažlivosť týchto služieb pre existujúcich a nových abonentov.

Na konci júna mal Netflix po celom svete 238 miliónov predplatiteľov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #netflix