Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Kevin Costner predstavuje svoj nový film. Ambiciózna sága vznikala 35 rokov

Na festivale v Cannes bude mať premiéru nový film v réžii Kevina Costnera.

14.04.2024 06:00
Kevin Costner. Foto:
Herec Kevin Costner.
debata

Na filmovom festivale v Cannes bude mať 19. mája svetovú premiéru prvý zo štyroch dielov nového filmu Kevina Costnera. Príbeh o osídľovaní amerického západu má názov Horizon, An American Saga (Horizont, americká sága) a bude uvedený v nesúťažnej sekcii.

Costner sa do Cannes vracia po dvadsiatich rokoch. V jeho najnovšom filme, ktorý sám režíroval aj v ňom stvárnil jednu z hlavných postáv, hrá aj Sienna Miller, Sam Worthington alebo Jena Malone.

Ambiciózna westernová sága vznikala dlhých 35 rokov, no jednotlivé diely sa na plátna kín dostanú v pomerne rýchlom slede. Prvý zo štyroch filmov bude uvedený do kín päť týždňov po premiére v Cannes, druhý diel je ohlásený ešte v tomto roku na 16. augusta, píše portál Variety.

„Príbeh Horizon, An American Saga sa začal písať pred 35 rokmi a neviem si predstaviť lepšie miesto ako festival v Cannes, kde by som mohol svetu predstaviť výsledok tohto úžasného dobrodružstva,“ citujú Costnera usporiadatelia festivalu. „Čakal som na ten správny moment a s hrdosťou môžem povedať, že tento moment nastal,“ dodal americký herec a vyzdvihol vieru Francúzov v kinematografiu.

Fly Me To The Moon Thumbnail Čítajte aj Channing Tatum a Scarlett Johansson zachraňujú imidž NASA: Objaví sa falošné pristátie na Mesiaci

Costner sa dostal na filmové výslnie snímkou Tanec s vlkmi (1990), ktorý aj režíroval a získal zaň sedem Oscarov a štyri Zlaté glóbusy. Začiatkom 90. rokov zožal slávu ako Robin Hood (1991), náročnejšiu úlohu stvárnil v dráme JFK (1991) a s Whitney Houston zažiaril v romantickom filme Osobný strážca (1992). Ako režisér má na konte ešte snímky Posol budúcnosti (1997) a Krajina strelcov (2003).

Tohtoročný 77. ročník festivalu v Cannes sa začne 14. mája a vyvrcholí 25. mája. Predsedníčkou poroty bude režisérka Greta Gerwig (Barbie, Malé ženy, Lady Bird).

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #filmové premiéry #Kevin Costner