Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Z Gymplu na Vejšku a potom Džob. Tento rok sa začne natáčanie filmu o legendárnom priateľstve

Chystá sa film, ktorý bude opäť režírovať Tomáš Vorel.

17.03.2024 00:00
gympl Foto:
debata

Kto by nepoznal film Gympl? Dvaja hlavní hrdinovia Peter (Tomáš Vorel ml.) a Michal (Jiří Mádl) začnú spolu sprejovať a vytvoria si vlastnú skupinu s názvom RHS. Okrem legálnych stien však sprejujú aj tam, kde ich umelecké diela nepatria. Adrenalín má niečo do seba, nesie však aj riziko stretov s políciou. Pochádza z neho hneď niekoľko hlášok, ktoré zľudoveli, napríklad „nie som drzý, som úprimný“.

V roku 2014 vzniká film Vejška, ktorý sleduje osudy Petra a Michala po skončení strednej školy. Okrem umenia riešia skúšky, dievčatá ale aj rýchle autá. Film si získal viac kritických ohlasov ako Gympl, napriek tomu má verných fanúšikov, ktorí ho považujú za kultovku.

The Strangers: Chapter 1 Čítajte viac Na Slovensku sa natáčal horor, z ktorého tuhne krv v žilách. Naše lesy sa zmenili na peklo

Po 10 rokoch sa chystá natáčanie filmu Džob. Peter a Michal dnes žijú odlišné životy – jeden sa usadil a má rodinu a prácu, druhý je samotár, ktorému sa nikdy nesplnili jeho umelecké ambície. Spojuje ich však spoločná vášeň – graffiti.

Momentálne je film v štádiu zháňania peňazí, herciv a výberu lokácii. „Džob nie je len snímka, je to sociálna groteska zo súčasnosti. Drsná, smutná a rozpustilá,“ povedal Vorel pre heyfomo.cz.

Premiéra filmu bude podľa Vorela najskôr na jeseň 2025.

Vorel si počkal 10 rokov, kým sa pustil do natáčania poslednej časti svojej trilógie. To je slušný predpoklad na to, že film bude uveriteľný a chytí si za srdce generáciu, ktorá sledovala Gympl aj Vejšku.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Vejška #Gympl #Džob