Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Nadšené reakcie, rekordná návštevnosť: Duna opantala aj slovenské kiná

Celý svet ovládla Duna. A Slovensko nie je výnimkou.

10.03.2024 00:00
duna, Foto:
Pokračovanie Duny je prvým celosvetovým hitom tohto roka.
debata (1)

Pokračovanie vesmírnej ságy z roku 2021 patrilo medzi najočakávanejšie filmy roka a do kín prichádzalo sprevádzané vynikajúcimi ohlasmi premiérových divákov a diváčok. Predsa sa však filmu režiséra Dennisa Villeneuvea podarilo očakávania prekonať a na Slovensku, v domácich Spojených štátoch amerických, ale aj globálne dokonca prekonal odhady.

V slovenských kinách si sci-fi novinku pozrelo počas premiérového kinovíkendu 50 476 divákov, spoločne s predpremiérami ich má na svojom konte už 54 578! Jej otvárací víkend sa tak stal najúspešnejším v tomto roku, keď suverénne prekonala aj také divácke hity ako domáce snímky Vojna policajtov či Jedeme na teambuilding. Konkurovať jej nemôže dokonca ani žiaden minuloročný titul – rekordnú Barbie, ktorá sa hrdí najúspešnejším premiérovým víkendom vlaňajška, si prišlo pozrieť 49 446 párov očí. Celkovo patrí filmu Duna: Časť druhá na Slovensku 3. miesto spomedzi najlepších otváracích víkendov od nástupu pandémie koronavírusu.

V USA sú kľúčovým faktorom tržby z kín a druhej Duna sa podarilo utŕžiť 81,5 milióna dolárov, čím výrazne prekonala prvú časť, ktorá sa v pohnutých covidových časoch mohla za rovnaké obdobie prvého víkendu pochváliť sumou 41 miliónov dolárov. Odhady analytikov sa pritom pri aktuálnom filme pohybovali väčšinou okolo 65 miliónov. Po započítaní tržieb zo zvyšku sveta, prekonala Duna: Časť druhá sumu 178 miliónov dolárov a čoraz intenzívnejšie sa začína hovoriť o tom, že sa jej môže podariť odniesť si z kín tržby vo výške miliardy dolárov.

Veľkofilm sa teší tiež skvelým hodnoteniam na filmových portáloch. Aktuálne sa môže pochváliť skóre 93% od kritikov a 95% od divákov na Rotten Tomatoes, známkou 9.0 na IMDb a hodnotením 92% na CSFD, kde sa snímka stala 7. najlepším filmom všetkých čias.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Duna: Časť druhá