Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Kto bol slovenský Escobar? Filmová novinka vychádza z reálnych príbehov, nie je pre slabé povahy

Nový slovenský film s názvom FENTASY, ktorý bude premietať v kinách od 14. marca 2024, čerpal inšpiráciu z reálnych prípadov, ktoré sa udiali na Slovensku.

18.02.2024 00:00
slovenský film FENTASY Foto:
debata (3)

Predstavte si situáciu, keď váš sused v bytovom dome každodenne produkuje dostatok drog na to, aby mohol ohroziť životy desiatok tisíc ľudí. Ak by sa v jeho kuchyni pripravoval fentanyl, látka, ktorá je až 50-krát mocnejšia než heroín, táto strašidelná predstava by mohla byť realitou. A v skutočnosti, aj bola.

Nový slovenský film s názvom FENTASY, ktorý bude premietať v kinách od 14. marca 2024, čerpal inšpiráciu z reálnych prípadov, ktoré sa udiali na Slovensku.

Pozrite si úplne nový trailer filmu, ktorého intenzívnu emóciu podfarbila skladba inšpirovaná na motívy pesničky jedného z najznámejších slovenských hudobníkov Vaša Patejdla.

„Čím menej sa o drogách v spoločnosti rozpráva, tým viac rastie počet ich užívateľov. Takmer všetky filmy o drogách pochádzajú spoza našich hraníc a pritom tu ročne na závislosť trpí a zomiera množstvo ľudí. Filmom chceme ukázať odstrašujúci príklad, aké veľké smrteľné riziko je spojené nielen s fentanylom, ale aj celkovo s tvrdými drogami“ hovorí režisér a producent filmu FENTASY, Samuel Vičan.

Film, aký tu ešte nebol

Pohľad do sveta ďaleko za hranicou zákona, do hlbín biznisu s drogami je pre bežného smrteľníka často nepredstaviteľný a úlomky sa dozvie raz za čas zo správ. Aj preto je nový film FENTASY, ktorý príde do kín už 14. marca, autentický, keďže čerpal zo skutočných udalostí spred niekoľkých rokov, kedy u nás fungoval producent nebezpečnej syntetickej drogy fentanyl, ktorú si aj sám doma vyrábal.

Postupne sa mu podarilo vybudovať sieť odberateľov vo viacerých štátoch v Európe a po jeho dopadnutí políciou sa vyplavili na povrch viaceré šokujúce skutočnosti. Tento príbeh bol však len inšpiráciou pre filmový debut režiséra a producenta Samuela Vičana, ktorý ho spolu so svojou kolegyňou Anastasiou Hoppanovou natáčal a dolaďoval šesť rokov.

Príťažlivosť snímky zvyšuje aj odborná spolupráca s bývalým detektívom Michalom Čiernym, ktorý má na konte viacero knižných titulov s kriminálnou tématikou.

Film Twisters Čítajte viac Na svet útočia dve tornáda, oni idú nebezpečenstvu v ústrety. Twisters je pokračovaním kultového katastrofického trháku

Dej filmu sa odohráva v hlavnom meste, v kluboch, na ulici, v bratislavskom prístave či netradičných priestoroch kostola klarisiek. Peller (Noël Czuczor) a jeho výstredná priateľka Sofia (Krístína Kanátová) chcú zarobiť poriadny balík peňazí a zdrhnúť.

Slovenský film Fentasy Fotogaléria - 52 fotiek Všetky fotky

Roztočia však kolotoč, o ktorom sa im ani nesnívalo a vysvitne, že ich plán nie je nič pre slabé povahy. Náhle sa ocitnú v hľadáčiku ruskej mafie a na vlastnej koži zažijú praktiky, akými sa vie vysporiadať s neželenou konkurenciou. Aby toho nebolo málo, na Pellera a Sofiu sa zavesí aj polícia.

Keďže sa tvorcovia napínavého krimi thrilleru FENTASY, ktorý príde do kín 14. marca 2024, inšpirovali skutočnými udalosťami, ktoré ďaleko prekračujú hranice zákona, film označili prístupnosťou až od osemnásť rokov. Nie každý sa na film teda dostane, od 1. januára totiž na Slovensku platí nová vyhláška ministerstva kultúry.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenský film #Fentasy