Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Svarinská zahviezdi v novom filme: Stačila len jedna milosrdná lož, aby spustila lavínu problémov

Nová romantická komédia príde do kín vo vianočnom období.

12.11.2023 06:00
Lieta v tom, Kristína Svarinská Foto:
Kristína Svarinská vo filme Lieta v tom.
debata

Kryštof Hádek a Kristína Svarinská sa v novej komédii Lieta v tom zapletú do jednej „nevinnej“ lži, ktorá následne spustí lavínu problémov. Hlavný hrdina presvedčí svoju tehotnú susedu a bývalú striptérku, aby pred jeho matkou jednorazovo zahrala jeho priateľku a budúcu manželku. Situácia sa však zvrtne a to, že tvoria zamilovaný pár, budú napokon obidvaja musieť predstierať oveľa dlhšie.

„Lieta v tom je komédia o jednej milosrdnej lži, ktorá spustí reťaz udalostí a rozvinie veľmi zaujímavý príbeh. Je aj o tom, že život je nepredvídateľný, prináša nečakané situácie a zážitky a môže sa v jednej sekunde úplne zmeniť,“ hovorí o filme Kristína Svarinská.

Zábery z filmu Lieta v tom Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Kryštof Hádek a Kristína Svarinská vo filme...

Romantickú komédiu Lieta v tom natočil slovenský režisér Tomáš Dianiška, ktorý patrí medzi hviezdy súčasného divadla. Väčšina jeho divadelných hier je nielen beznádejne vypredaná, ale aj plná humoru, situačných gagov a hlášok. V ďalších úlohách sa predstavia Taťjana Medvecká, Anna Polívková, Miroslav Noga, Sandra Nováková, Filip Rajmont, Pavel Soukup, Marek Geišberg alebo Veronika Žilková.

„Od začiatku sa mi páčil námet a príbeh, rovnako ako ďalšie herecké obsadenie a fakt, že film režíruje Tomáš Dianiška. Myslím si, že príbeh je šikovne napísaný, samotný film je vizuálne a výtvarne pekne natočený a je to sranda,“ neskrýva nadšenie hlavný predstaviteľ Kryštof Hádek.

voyo, nepoužívať Čítajte aj November na Voyo: Návrat kultovej reality šou na Slovensko, pokračovanie Extraktorov a najdrahší český film v histórii

Meno režiséra Tomáša Dianišku presvedčilo na účinkovanie vo filme aj Taťjanu Medveckú. „Bol to jeden z hlavných dôvodov. Tomáš má v divadelnom svete veľmi dobré meno, je to etablovaný komediálny tvorca s neuveriteľnou zásobou nápadov,“ priznáva česká herečka, ktorá sa v komédii Lieta v tom predstaví v úlohe matky hlavného hrdinu.

Dianiškov osobitý rukopis sa prejavuje aj vo filme Lieta v tom, kde okrem situačných gagov využíva aj množstvo grafických a výtvarných prvkov, ktoré v česko-slovenskej kinematografii nie sú úplne bežné. „Pri nakrúcaní sme stále počúvali: Tu Kryštof preletí vesmírom, tu budú na oblohe za nimi planéty, tam zase bude plávať plachetnica Baróna Prášila. Tomáš nás vôbec nešetril a film je taký hravý, ako si to on sám vymyslel. Tento svieži dojem z neho umocňuje aj skvelá hudba Michala Šupáka,“ dodáva Vojtěch Frič, jeden z producentov fil­mu.

the marvels, marvel, brie larson, captain marvel, Čítajte aj Pripravte sa na šialenú jazdu a skvelé efekty. Do kín vstúpil najkratší film v histórii Marvelu

Výraznou témou vo filme je astronómia, kozmonautika a láska k vesmíru. Hlavný hrdina sa chcel stať už od detstva astronautom. Posledná klapka padla v pražskom planetáriu v Stromovke, kde si Kryštof Hádek vyskúšal skafander, simulátory pre kozmonautov aj kokpit raketoplánu Apollo 11. „Ja sám rozoznám Veľký voz od Malého, poznám Mesiac a Slnko. To je asi tak všetko,“ smeje sa herec.

Film sa nakrúcal aj v planetáriu a hvezdárni v Hradci Králové a množstvo exteriérových záberov vzniklo v Bratislave. Natáčalo sa aj na bratislavskom letisku a z budovy Slovenského rozhlasu – takzvanej obrátenej pyramídy – urobili filmári sídlo NASA.

Pozrite si trailer filmu Lieta v tom:
Video

Komédia Lieta v tom vznikla na motívy maďarského originálu Seveled od Dénesa Orosza a Zsuzsi Váradyovej v produkcii spoločností love.FRAME a Bontonfilm Studios. Hlavným partnerom filmu je ČSOB. Koproducentmi sú Media One, innogy a ART4. Film podporili televízie Nova, Markíza a T2O.

Film príde do kín vo vianočnom období – 21. decembra 2023.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Kristína Svarinská #filmové premiéry #Lieta v tom