Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Filmová udalosť roka sa blíži, kiná dnes spúšťajú predpredaj lístkov na Perinbabu a dva svety

Perinbaba a dva svety bude mať v slovenských kinách premiéru 7. decembra 2023.

07.11.2023 10:50
perinbaba a dva svety Foto:
Lukáša, syna Alžbetky a Jakuba z pôvodného príbehu o Perinbabe, stvárnil herec Lukáš Frlajs.
debata

Kiná po celom Slovensku štartujú predaj lístkov na Perinbabu a dva svety. Predpredaj na najočakávanejší slovenský film posledných rokov sa začína dnes, v utorok 7. novembra.

„Radi by sme umožnili fanúšikom a fanúšičkám nezabudnuteľnej Perinbaby, aby si pre seba alebo svojich blízkych kúpili lístky v predstihu a videli pokračovanie tejto legendárnej rozprávky medzi prvými,“ hovorí producentka Deana Jakubisková.

Perinbaba a dva svety Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Lukáša, syna Alžbetky a Jakuba z pôvodného...

Sedmička v dátume predpredaja a aj premiéry pritom nie je náhodná. Magické číslo sedem totiž zohráva v poslednom filme režiséra Juraja Jakubiska (1938 – 2023) významnú úlohu. „Za siedmimi horami, za siedmimi morami, na konci sveta, v kraji hojnosti, žije posvätný sedmorožec,“ prezrádza jeho manželka Deana Jakubisková a pokračuje: „Toto číslo by malo byť šťastným aj pre nášho filmového hrdinu Lukáša. O tom, či napokon šťastné aj bude, sa budú môcť diváci presvedčiť v kinách už 7. decembra.“

„Budeme šťastní, ak si všetci tí, ktorým Perinbaba prirástla za posledných 38 rokov k srdcu, nenechajú ujsť jej veľký návrat. Veríme, že lístky do kina budú skvelým darčekom pre zamilovaných, deti, vnúčatá, rodičov, starých rodičov či milou vianočnou pozornosťou vo firmách pre zamestnancov,“ dodáva producentka Deana Jakubisková.

Pozrite si trailer Perinbaby a dva svety:

Pokračovanie vianočnej rozprávky Perinbaba je plné lásky, fantázie, kúziel, humoru a prináša nezabudnuteľný príbeh pre všetky generácie. Lukáš (Lukáš Frlajs), syn pôvodných hrdinov Alžbetky a Jakuba, sa vydáva na strastiplnú cestu do bájnej krajiny hojnosti za dobrodružstvom a láskou Luciou (Valéria Frištik). Na ceste ho chráni a pomáha mu jeho kmotra Perinbaba (Giulietta Masina), zatiaľ čo Zubatá (Darija Pavlovičová, Albín Medúz a Valerie Kaplanová) sa mu snaží ublížiť a kladie mu polená pod nohy podobne ako jeho otcovi Jakubovi.

Diváci vo filme uvidia aj Andreu Verešovú, Ivana Romančíka, Reného Štúra, Petru Vančíkovú, Ľubomíra Pauloviča, Valériu Zawadskú a Dana Nekonečného ako Principála v jeho poslednej filmovej úlohe.

Tri oriešky pre Popolušku Čítajte viac Televízne presuny pokračujú: Kam smeruje Slovákmi milovaná vianočná klasika?

Magický príbeh Perinbaba a dva svety vznikol v produkcii spoločnosti J&J Jakubisko Film Europe v koprodukcii s TV JOJ a Štúdiom 727. Realizáciu filmu podporil Audiovizuálny fond v spolupráci so Slovenským plynárenským priemyslom, a Státní fond kinematografie.

Do slovenských kín ho 7. decembra 2023 uvedie distribučná spoločnosť BONTONFILM. Vo vybraných kinách bude možné pozrieť si film Perinbaba a dva svety už 6. decembra v rámci exkluzívnych mikulášskych predpremiér.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Perinbaba a dva svety