Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Do kín mieri dokument o futbalovej legende. „Český Honza“ má unikátny životný príbeh

Dokumentárny film Jan Koller bude mať v Trnave špeciálnu predpremiéru.

14.08.2022 06:00
Jan Koller Foto:
Príbeh českého futbalistu Jána Kollera sa radí medzi svetové unikáty.
debata
nemocnica, druhá šanca, profesor, priznanie, Čítajte aj Ide do tuhého, finále klope na dvere! Ktorý slovenský seriál bude najlepší?

Vo štvrtok, 18. augusta, bude mať v kinách premiéru dokumentárny film o úspešnom českom futbalistovi s unikátnym životným príbehom. Snímku Jan Koller nakrútil režisér Petr Větrovský, ktorý má na svojom konte aj film o Attilovi Véghovi.

zväčšiť Vo filme sa známy futbalista vracia na miesta,... Foto: Continental film
Jan Koller Vo filme sa známy futbalista vracia na miesta, kde pôsobil – od rodnej obce až po Monako.

Príbeh Jána Kollera sa radí medzi svetové unikáty. Venovalo sa mu množstvo prestížnych zahraničných platforiem a všetky sa zhodli na tom, že príbeh „českého Honzu“ je skutočnou rozprávkou, ktorá je asi už navždy nenapodobiteľnou.

Sympatický obor totiž celé detstvo, mladosť a začiatok plnoletosti hrával za amatérske kluby na dedinskej úrovni. Príbeh Honzu Kollera nie je len príbehom človeka, ktorý to nevzdal, aj keď mu nikto neveril. Je to tiež príbeh, ktorý môže inšpirovať každého chlapca, ktorý dnes hrá futbal na dedine, príbeh o tom, že rozprávky sa niekedy naozaj stávajú skutočnosťou a nikdy nesmie chýbať motivácia ísť ďalej.

shazam, Čítajte aj Konečne je tu pokračovanie! Smiešny hrdina, ktorý potrebuje terapiu

Zo Smetanovej Lhoty medzi futbalové legendy

„Ak tu má niekto rozprávkový príbeh svetových parametrov, je to práve Honza Koller,“ hovorí o protagonistovi svojho filmu režisér a producent Petr Větrovský. Futbalista ho nechal nahliadnuť hlboko do svojho súkromia. Vo filme sa spoločne vracajú na miesta, kde pôsobil – od rodnej obce až po Monako. O českom kanonierovi pritom rozprávajú jeho futbaloví kolegovia, ale aj kamaráti a rodina.

zväčšiť Jan Koller je najúspešnejším strelcom v... Foto: Continental film
Jan Koller Jan Koller je najúspešnejším strelcom v histórii českej futbalovej reprezentácie. Na konte má až 55 reprezentačných gólov.

„Že sa o mne nakrúti film, to by mi ani vo sne nenapadlo. Asi ako by mi nenapadlo, že by sa mi mohol splniť detský sen o kariére profesionálneho futbalistu,“ hovorí Koller, ktorého skromnosť nijako nenaznačuje, že ide o najúspešnejšieho strelca v histórii českej futbalovej reprezentácie. Na svojom konte má neuveriteľných 55 reprezentač­ných gólov.

Film Jan Koller do slovenských kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film. Trnavské publikum sa môže tešiť na uvedenie filmu v špeciálnej predpremiére v kine CINEMAX Aréna už v utorok 16. augusta, za účasti tvorcov aj samotného Kollera. Spoločne s Martinom Škrtelom a futbalistami Spartaka Trnava sa zúčastní aj autogramiády na nádvorí pred fanshopom Spartaka od 13.30 do 14.30.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #filmové premiéry #Ján Koller