Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Emóciami nabité zákulisie futbalového života. Dokumentárna séria ukazuje úsilie a obete na ceste za futbalovým snom

Nový Voyo Originál prináša exkluzívny pohľad do zákulisia futbalového klubu MŠK Žilina.

19.01.2024 06:00
Do neba a do pekla: Generácia Žilina Foto:
Záber z nakrúcania Do neba a do pekla: Generácia Žilina.
debata

Nový slovenský Voyo Originál s názvom Do neba a do pekla: Generácia Žilina prináša divákom osem dielov nabitých emóciami a neuveriteľnými príbehmi profesionálnych aj mládežníckych hráčov, ako aj tých, ktorí stoja za zrodom futbalových hviezd.

Počas zimnej pauzy Niké ligy uvedie Voyo spolu štyri premiérové epizódy, ktoré bude postupne zverejňovať v týždenných intervaloch vždy v piatok. Na ďalšie štyri diely sa môžu diváci tešiť v letných mesiacoch.

Do neba a do pekla: Generácia Žilina Foto: Voyo
Do neba a do pekla: Generácia Žilina Do neba a do pekla: Generácia Žilina

„Kým prvá séria Do neba a do pekla bola skôr o láske ku klubu so storočnou tradíciou, v novej sérii budú môcť diváci sledovať celý ten proces – čo všetko musia hráči absolvovať na ceste od malého futbalistu k veľkej hviezde, bližšie spoznajú príbehy svetoznámych odchovancov Žiliny, nazrú aj do pozadia skautingu a predaja hráčov. Skrátka, dostanú ucelený obraz o tom, čo to znamená, ak sa niekto rozhodne svoj život obetovať futbalu. Verím, že dokument si pozrie aj veľa mladých ľudí a títo futbalisti budú pre nich inšpiráciou,“ vyjadril sa Peter Gažík, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

markíza, tv markíza, Čítajte aj Markíza s veľkým seriálovým prekvapením: Do vysielania mieri niečo špeciálne a to poriadne skoro

Prvé epizódy divákom približujú fungovanie a jedinečnú filozofiu futbalového klubu, vďaka ktorej má MŠK Žilina v súčasnosti jeden z najmladších kádrov sveta. Fanúšikovia nahliadnu do zákulisia mládežníckeho futbalu, na tréningy, kde hráči „makajú“ doslova za hranicou fyzických možností, ale aj do ich rodín, ktoré musia znášať ťažké odlúčenie a prinášať nemalé obete pre svojich synov.

„Ako sme sľubovali, bolo to autentické, na nič sme sa pred kamerami nehrali. Som rád, že vďaka tejto dokumentárnej sérii môžeme ukázať celému Slovensku, ako tento klub funguje – od malička až po vrcholový futbal,“ prezradil svoje dojmy brankár Ľubomír Belko. Tvorcovia ponúknu aj pohľad do „futbalového paneláku“, v ktorom si nažívajú viacerí hráči MŠK Žilina a priblížia, aké sú vzťahy v tíme.

Do neba a do pekla: Generácia Žilina Foto: Voyo
Do neba a do pekla: Generácia Žilina Do neba a do pekla: Generácia Žilina

„Vo futbale je milión emócií. Diváci však nevidia dovnútra, do toho, čo hráči prežívajú, s čím musia bojovať mimo trávnika, koľko je to odopierania, osobného boja. Aká je vlastne cena za túžbu zažiariť? Ako sa tvorí futbalová superstar – od mladého talentu až po miliónového hráča? Naším cieľom bolo dostať sa čo najhlbšie, do hláv chalanov, ale aj do fungovania futbalového biznisu. O snoch o odchode do väčších klubov, pozadí skautingu, o odopieraní, rivalite. To všetko chceme odhaliť tak autenticky, akoby bol divák priamo súčasťou deja,“ zhodujú sa tvorcovia Andrea Václavínek (producentka a scenáristka) a Marek Prochác (režisér a producent).

Prvá epizóda dokumentárnej série Do neba a do pekla: Generácia Žilina je pre predplatiteľov streamovacej platformy Voyo dostupný od 12. januára 2024. Ďalšie epizódy budú pribúdať vždy v piatok.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Voyo