O seriáloch Televízia

Braňo Král si posvieti na kauzy, ktoré politici len tak neobídu. V hre bude migrácia, odpočúvanie aj ekonomika Slovenska

Politické karty sa opäť zamiešajú pred kamerami ta3. Hostia budú hovoriť o témach, ktoré rozdeľujú spoločnosť aj slovenskú politickú scénu.

28.5.2026 02:00
odoberať
Google News
zdieľať
Král na ťahu, Braňo Král
Foto: TA3
Moderátor ta3 Braňo Král

Štvrtkový večer bude na ta3 patriť relácii Král na ťahu, ktorú moderuje Braňo Král. Diskusia pôjde naživo o 21:00 a prinesie zostavu hostí, pri ktorej sa dá očakávať výrazná výmena názorov.

V štúdiu sa stretnú predstavitelia Republiky a Sme rodina. Za Republiku prídu Milan Uhrík a Ondrej Ďurica, za Sme rodina budú diskutovať Boris Kollár a Michal Aláč.

Migrácia, bezpečnosť aj politické zákulisie

Jednou z hlavných tém bude migrácia a otázka mešít na Slovensku. Relácia otvorí aj tvrdenia Republiky o hrozbe islamizácie Slovenska, pričom hostia budú mať priestor vysvetliť, ako túto tému vnímajú a aké riešenia ponúkajú.

Diskutovať sa bude aj o dianí pred voľbami v roku 2023. Moderátor sa bude pýtať, či vtedajší šéf SIS Michal Aláč informoval premiéra Ľudovíta Ódora o tom, že Viktor Orbán umožnil zvážať migrantov k slovenským hraniciam.

Priestor dostanú aj bezpečnostné kauzy, ktoré dlhodobo vyvolávajú politické napätie. V relácii zaznie otázka, či SIS odpočúvala takzvaných čurillovcov, a tiež kto podľa hostí rozpútal vojnu v polícii.

Debata sa dotkne aj stíhania bývalých špičiek tajných služieb. Diváci sa tak môžu tešiť na diskusiu o tom, aký je výsledok týchto káuz a čo vypovedajú o fungovaní štátu a bezpečnostných zložiek.

Parlament, kandidátky aj ekonomika Slovenska

Relácia sa nevyhne ani aktuálnej atmosfére v Národnej rade SR. Témou bude, či v parlamente pokračuje stav, ktorý Boris Kollár kedysi označil slovom „psychiatria“.

Braňo Král otvorí aj otázku možných politických presunov. Diskutovať sa bude o tom, či by sa Richard Sulík a Jana Bittó Cigániková mohli objaviť na kandidátke Sme rodina.

Dôležitou časťou večera bude ekonomika. Hostia budú hovoriť o tom, ako by podľa nich bolo možné zlepšiť hospodársku situáciu Slovenska a aké kroky by mali prísť ako prvé.

V závere sa diskusia zameria aj na povolebnú spoluprácu. Diváci sa dozvedia, s kým by si Republika a Sme rodina vedeli predstaviť spoluprácu po voľbách.

Král na ťahu vysiela ta3 každý štvrtok o 21:00 na televíznej obrazovke, spravodajskom webe aj sociálnych sieťach.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme diskusiu zastavili

Prevládali v nej príspevky, ktoré boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi. Celú debatu sme vymazali, autorom všetkých slušných príspevkov sa ospravedlňujeme.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie