O seriáloch Televízia

Ostré výmeny názorov a veľké mená v štúdiu. Relácia z Europarlamentu sa vracia s témami, ktoré rozdeľujú Slovensko aj Európu

Nová séria diskusnej relácie priamo zo Štrasburgu prinesie témy, ktoré dnes hýbu Európou aj Slovenskom. V otvorených debatách sa stretnú výrazné politické osobnosti a nebudú chýbať ani otázky, ktoré vyvolávajú ostré spory.

10.2.2026 08:30
odoberať
Google News
zdieľať
ta3_téma z europarlamentu
Foto: ta3

Diskusná relácia Téma z Europarlamentu sa vracia na obrazovky ta3 aj do online priestoru s novou sériou vydaní, ktoré budú opäť vznikať priamo zo Štrasburgu.

Moderátor Braňo Král prinesie rozhovory reagujúce na aktuálne dianie v Európskom parlamente aj na slovenskej politickej scéne. Formát, ktorý si dlhodobo udržiava stabilnú divácku pozornosť, pokračuje v línii otvorených a často názorovo vyhranených debát.

Video

Kto vyhráva politický boj? Lenč a Hankovský na ta3

Zdroj: ta3

Nové časti sa budú venovať širokému spektru tém, ktoré dnes formujú politickú aj spoločenskú diskusiu v Európe. Priestor dostanú otázky právneho štátu a fungovania demokracie, ale aj problematika čerpania a kontroly eurofondov. Diskusie sa budú dotýkať aj bezpečnostných otázok, obrany a vojny na Ukrajine, ktoré patria medzi najvýraznejšie výzvy súčasnej európskej politiky.

Relácia sa bude venovať aj spoločenským témam a hodnotovým otázkam, ktoré rezonujú naprieč členskými štátmi.

Reč príde na základné princípy Európskej únie, transparentnosť mimovládnych organizácií, legislatívne zmeny vrátane úprav trestného zákona či ústavné otázky. Diskusie sa nevyhnú ani témam spojeným s klimatickou politikou, znižovaním emisií a snahami o posilnenie spoločnej európskej obrany.

K stabilným pilierom relácie patria veľké diskusné štúdiá, v ktorých proti sebe zasadnú štyria europoslanci. Práve tieto formáty ponúkajú priestor na dynamickú, no vecnú konfrontáciu názorov a dlhodobo patria medzi najsledovanejšie časti programu.

V najbližších vydaniach prijali pozvanie do diskusie viacerí slovenskí europoslanci a verejne známe osobnosti.

Utorok 10:45 – 11:15

  • Hostia: Lucia Yar / Judita Laššáková

Utorok 15:00 – 16:00

  • Hostia: Katarína Roth Neveďalová / Erik Kaliňák / Veronika Cifrová Ostrihoňová / Ľudovít Ódor

Streda 11:00 – 11:30

  • Hosť: Milan Mazurek

Streda 14:00 – 14:30

  • Hostia: Katarína Roth Neveďalová / Michal Wiezik

Streda 15:00 – 15:45

  • Hostia: Miriam Lexmann / Branislav Ondruš / Michal Wiezik / Erik Kaliňák

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie