STVR prichádza s jeseňou plnou zmien: Čo všetko prinesú nové relácie a premiéry? Zoznámte sa s programami, ktoré vás nadchnú
Od 31. augusta čakajú na divákov a poslucháčov STVR atraktívne novinky v podobe seriálov a relácií. Jesenná programová ponuka prinesie aj očakávané živé prenosy.
Od 31. augusta sa diváci na Slovenskej televízii a rozhlase môžu tešiť na nové a atraktívne programy. Jesenná ponuka zahŕňa seriály, dokumenty, zábavné formáty na Jednotke a Dvojke, rozšírené spravodajstvo na okruhu :24 a živé prenosy na :Športe. Slovenský rozhlas tiež pripravuje pestrú paletu programov vrátane noviniek, premiér a inšpiratívnych rozhovorov.
„Oslovujeme široké spektrum divákov kvalitným obsahom, ktorý kombinujeme s obľúbenými reláciami, a to naprieč televíznymi aj rozhlasovými okruhmi. Na Jednotke a Dvojke sa objavia premiérové seriály, filmové večery a živé prenosy, pričom naša pozornosť sa zameriava na rodinné formáty a regionálne námety. V oblasti rozhlasu sa sústredíme na hudbu, publicistiku a autorské cykly, aby si poslucháči našli svoj každodenný rytmus. Posilníme aj spravodajstvo s dôrazom na rýchlosť, obsah a spoľahlivosť, aby sa spravodajský okruh :24 stal voľbou pri dôležitých udalostiach,“ uviedla generálna riaditeľka STVR, Martina Flašíková.
Jednotka a jej skvelé novinky
Jednotka sa chystá otvoriť svoje jesenné vysielanie už 31. augusta o 20.30 h premiérou nového historického seriálu Strážcovia koruny. Tento epický príbeh sa sústreďuje na Janósa Hunyadiho, ktorý v 15. storočí porazil Osmanov, čím zachránil Vatikán a Európu. Seriál sa bude vysielať počas piatich nedieľ, pričom vždy uvidíte dve časti za sebou.
Pondelkový primetime bude od septembra venovaný Európskemu kino klubu, ktorý prinesie nové filmové premiéry ako Svet naruby a Jednoduché veci. Nasledovať budú publicistické relácie a nový obsah v seriáli Alice Neversová.
Premiérové novinky na Jednotke
Na utorky sa chystajú kriminálne novinky s premiérami seriálov ako Docent a Gerri, spolu s ďalšími kriminálnymi sériami z Talianska a Francúzska. V stredu pokračuje cyklus Vraždy v…, a vo štvrtok budú mať diváci možnosť sledovať nové romantické filmy.
Piatkové večery prinesú návrat populárnej šou Čo ja viem. Po nej sa predstavia nové epizódy gastronomického cestopisu. Počas sobôt a nedieľ budú diváci môcť sledovať rôzne programu, vrátane magazínov a talkshow, aj relácii pre deti.
Dvojka s dokumentárnym zameraním
Dvojka otvorí svoju jesennú ponuku 1. septembra premiérou dokumentu Život v Karpatoch: Jeseň. Pondelkové večery budú pokračovať so súťažnou šou Lov slov. Piatkové programy sa budú venovať adaptácii románu Nancy Mitfordovej Hľadanie lásky s nezabudnuteľnými postavami.
Sobota prinesie dobrodružnú sériu Na žiguli do Alžírska, ktorá zachytí zábavné a nepredvídateľné situácie na ceste. Nedeľné večery budú zas patriť osemdielnej sérii moje Slowensko, ktorá priblíži regióny a ich tradície, a premiéra dokumentu o pápežovi Lev XIV.
Spravodajský okruh :24
Od 16. septembra bude spravodajský okruh :24 vysielať nonstop spravodajstvo. Ranné správy začnú už o 7.00 h a poskytnú všetky dôležité informácie o aktuálnych udalostiach. Novinkou bue aj ekonomické okno, ktoré posilní spravodajské relácie.
:Šport a kľúčové podujatia
Na :Športe sa diváci môžu tešiť na množstvo športových prenosov, pričom začiatok septembra patrí kvalifikačným zápasom Slovenska v futbale. K ďalším akciám patrí Majstrovstvá Európy v basketbale, Majstrovstvá sveta vo volejbale a svetový šampionát v atletike.
Rádio Slovensko a jeho obnovené programy
Rádio Slovensko prichádza s novou programovou štruktúrou, ktorá zahŕňa rozhlasovú verziu populárnej súťaže Čo ja viem. Víkendové vysielanie obohatia nové reportáže a priame prenosy z futbalových zápasov. Rádio sa tiež prihlási z ITAPA, kde odovzdá Cenu Rádia Slovensko.
Rádiá Regina a ich regionálne programy
Rádio Regina sa zameriava na overené relácie. V cykle Zvony nad krajinou sa zamerajú na históriu obcí a významné výročia. Rádio Regina Východ prinesie silné príbehy osobností, ktoré sa zúčastnili niektorých ťažkých životných situácií.
Televízia | pred 10 mesiacmi | 11
Rádio Devín a kultúrne podujatia
Rádio Devín nadviaže na Festival rozhlasovej hry, ktorý sa bude konať koncom októbra. Poslucháči sa môžu tešiť na mnohé premiéry, vrátane dramatizácií klasiky a tiež na priame prenosy koncertov.
Rádio_FM a podpora nezávislej scény
Rádio_FM bude aj naďalej podporovať nezávislú hudobnú scénu a ponúkne diskusie o novinkách a koncerty z vlastného štúdia.
Radio Slovakia International a tematické relácie
Radio Slovakia International pripravilo pestrý program pre poslucháčov mimo Slovenska, vrátane cyklov o histórii a kultúre Slovenska.
Rádio Junior a oslavy
Rádio Junior oslávi 15 rokov činnosti programom pre deti, vrátane nových rubrík a osláv.
Na Slovensku štartuje nová televízna stanica: Túto skupinu Slovákov si získa okamžite. Čo ponúkne?
Televízia
|
pred 10 mesiacmi
Rádio Litera a literárne podujatia
Rádio Litera sa zameria na čitateľstvo a umenie. Tešiť sa môžeme na tematické týždne a špeciálne relácie o literatúre a kinomatografii.
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu začína novú sezónu
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu odštartuje 26. septembra otváracím koncertom vo Veľkom koncertnom štúdiu. Na programe budú diela klasickej hudby a koncerty pod vedením známych dirigentov.