O seriáloch Televízia

Veľké zmeny v Markíze a vznik nového webu: Viktor Vincze otvorene prehovoril o novej ére zamestnancov

Viktor Vincze prehovoril o novej ére ochrany zamestnancov, ktorá prináša moderné riešenia a jasné smerovanie do budúcnosti.

21.3.2025 06:30
odoberať
Google News
zdieľať
TV Markíza, Záhorská Bystrica
Foto: TV Markíza
Sídlo televízie Markíza v Záhorskej Bystrici.

Odborová organizácia Spravodajské odbory TV Markíza, ktorá sa minulý rok aktívne postavila za práva svojich zamestnancov, vstupuje do novej éry.

Video

Moderátorka Adela Vinczeová bola hosťom relácie Ide o nás.

Pri príležitosti prvého výročia svojej existencie sa rozhodla pre zásadný krok – mení svoj názov na ODBORY MARKÍZA. Tento krok bol schválený na členskej schôdzi, kde boli zároveň prijaté aj úpravy stanov, ktoré odrážajú nové smerovanie organizácie, píšu Aktuality.

Ako povedal Viktor Vincze, predseda Odborov Markíza a moderátor Televíznych novín na Markíze, „spravodajské odbory TV Markíza už rok úspešne chránia zamestnanecké práva a obhajujú nezávislosť televízneho spravodajstva pred tlakom politikov i vlastného manažmentu. Kým tu budeme, budeme naďalej brániť žurnalistické princípy. Dnes však stojíme pred novou etapou. Ak sme vyžadovali dodržiavanie novinárskych štandardov, musíme sa rovnakým spôsobom starať aj o pracovnoprávne nároky. Profesionalizujeme sa a budujeme odbory 21. storočia – moderné, silné a otvorené pre každého.“

ODBORY MARKÍZA smerujú k vyššej profesionalizácii a posilneniu svojej pozície. Nedávno spustili aj celkom novú webovú stránku odborymarkiza.sk, ktorá má zlepšiť komunikáciu a dostupnosť informácií pre členov.

Zároveň nadviazali strategické partnerstvo s Modernými odbormi Volkswagen, najväčšou odborovou organizáciou na Slovensku. Aktívne tiež budujú kontakty s kolegami z ďalších krajín v rámci skupiny CME. Ich právne záujmy v súčasnosti zastupuje prestížna advokátska kancelária Taylor Wessing, ktorá patrí medzi špičku v oblasti právnych služieb na Slovensku.

Na novom webe nájdete aj podkapitolu „čo sa nám podarilo“. V nej si môžete pozrieť, aké výsledky dosiahli s odborovou organizáciou TV Markíza. „Po našom tlaku odsunul zamestnávateľ zavedenie novej smernice pre redakčnú prácu a jej finálnu verziu sme zásadne pripomienkovali,“ uvádzajú.

Medzi dôležité zmeny vypichli aj to, že „zabezpečili riadne preplácanie nočných pohotovostí do budúcnosti. Niektorým kolegom tak skokovo stúpli platy o stovky eur mesačne.“

Ako uvádzajú v úvode webu, sú komunita ľudí, ktorí si navzájom pomáhajú, zdieľajú skúsenosti a podporujú sa. Chcú vytvárať priestor na diskusiu, podporovať osobný a kariérny rozvoj a zlepšovať pracovné prostredie pre všetkých. „Ak hľadáte komunitu, ktorá vám kryje chrbát, keď to potrebujete a zároveň vám pomáha rásť a napredovať, pridajte sa k nám. Staňte sa súčasťou novej generácie odborov – moderných, dynamických a pripravených na budúcnosť,“ dodali.

Odbory MARKÍZA zároveň patria medzi mimovládne neziskové organizácie MV SR.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie