O seriáloch Televízia

Najväčší hit JOJky definitívne končí. Televízia však spustí nový megaprojekt s hviezdnym obsadením

Televízia JOJ chystá na koniec roka zásadný obrat. Kým jej najväčší hit sa definitívne rozlúči s divákmi, stanica zároveň pripravuje ambicióznu novink.

14.11.2025 07:30
odoberať
Google News
zdieľať
tv joj
Foto: TV JOJ

Televízia JOJ sa pripravuje na silný záver roka.

Do finále smerujú hneď dva stabilné seriálové hity – Ranč a Nemocnica, pričom v oboch čakajú divákov zásadné zvraty, nové postavy aj emocionálne vyvrcholenia dlhých dejových línií.

Kým Ranč sa blíži k svojmu definitívnemu koncu po 32 epizódach, Nemocnica uzatvorí trinástu sériu a už teraz má istotu pokračovania. Popri tom televízia namiesto Ranča potvrdila aj nový dramatický projekt s názvom Osud, ktorý uvedie na jar 2026.

Video

JOJ play rozširuje svoju ponuku o formát, aký doteraz na slovenskom streame nebol

Zdroj: TV JOJ

Finále plné návratov

Rodinný seriál Ranč, vysielaný tradične v pondelok a stredu o 20:40, vstupuje do posledných častí. Záverečná epizóda bude mať premiéru 17. decembra 2025 a tvorcovia sľubujú, že rozuzlí nielen vzťahové línie, ale aj rodinné tajomstvá, ktoré sa nad príbehom vznášali celé mesiace.

Dôležitú úlohu v závere dejovej línie dostane aj nová postava Jozefa Greguša v podaní Mila Kráľa. Úspešný podnikateľ prichádza na Ranč po tragických udalostiach vo vlastnej rodine a nečakané stretnutie s Viki (Monika Šagátová), ženou z minulosti, otvorí staré rany aj nové možnosti. Ranč tak dostáva silnú dramatickú linku, ktorá bude jednou z nosných až do finále.

Ďalší výrazný vstup zabezpečí Dagmar Edwards ako Xénia, žena, ktorá sa vracia do života svojej nevlastnej dcéry Sáry (Zuzana Kanócz). Jej motivácia je jediná – pokus o odpustenie a zblíženie, hoci vie, že to bude bolestivé. Pomáha pri návrate koňa Storma aj pri Adamovom (Juraj Bača) snažení získať späť malého Jurka (Nathan Juričkovič).

Autorka seriálu Danica Hričová opisuje, ako nové postavy menia dynamiku príbehu: „V Ranči sa stretáva dráma s pokorou. Nové postavy nie sú len doplnkom deja, ale spúšťačom zmien, ktoré zmenia životy našich hrdinov. Každá z nich má svoj dôvod, prečo na ranč prichádza – a ten nie je nikdy náhodný.“

V záverečných epizódach sa potvrdí, že Sára a Adam sú biologickí súrodenci. Braňo (Karol Tóth) prežije výbuch v bani, no jeho návrat nebude jednoduchý. Zároveň sa vyostria vzťahy medzi Janou (Kristína Madarová) a Viki, ktoré sa ocitnú v otvorenom boji o Braňovu priazeň.

Romantické línie sa posunú aj u ďalších postáv – Robo (Róbert Sipos) nájde novú partnerku, Rišo (Jakub Kuka) a Laura (Kristína Spáčová) prejdú v ich vzťahu veľkou zmenou a Silvia (Emily Bédi Drobňáková) s Romanom (Richard Hainc) sa konečne odhodlajú priznať svoje city.

Už na jar však Ranč na obrazovkách vystrieda nový seriál Osud, ktorý pripravuje Danica Hričová a jej syn Adam Halák.

Záver Nemocnice a novinka?

Druhou veľkou udalosťou konca roka bude finále trinástej série Nemocnice, ktoré JOJ odvysiela 19. decembra 2025. Seriál pritom nekončí. Ešte v decembri sa začína natáčanie série štrnástej.

Do deja navyše pribudne aj nová postava v podaní českého herca Martina Dejdara, ktorý vnesie do nemocničného prostredia nový typ energie, napätia a vzťahových komplikácií. Dejdarova účasť má byť jedným z kľúčových momentov posledných epizód série.

Kým Ranč sa s divákmi rozlúči už v decembri, Nemocnica pokračuje ďalej a pripravovaný seriál Osud naznačuje, že JOJ chce rozšíriť svoju dramatickú tvorbu ešte výraznejšie.

V roku 2026 uvedie nový dramatický seriál Osud, ponárajúci sa do života vplyvnej rodiny Kráľovičovcov, ktorá stojí na čele starého rodinného liehovaru. Na povrchu pôsobia ako dokonalá rodina – úspech, bohatstvo a tradícia im dávajú punc nedotknuteľnosti.

No v tieni veľkého mena sa ukrývajú spory, zranenia a tajomstvá, ktoré sa začali písať ešte predtým, než sa rod Kráľovičovcov stal rešpektovanou značkou.

Ústrednou postavou je Edgar Kráľovič (Jozef Vajda), nekompromisný muž, ktorý neváha prekročiť hranice, ak ide o ochranu rodiny a jej mena. Práve cez neho seriál ukáže, ako nevysporiadaná minulosť, mocenské hry a generačné dedičstvo formujú životy jeho detí a príbuzných.

Osud nebude len príbehom o bohatstve a tradíciách. Bude o tom, čo sa stane, keď sa staré tajomstvá vynoria na povrch, rodinné putá sa začnú rozpadať a ukáže sa, že ani peniaze nedokážu udržať pokoj v dome, ktorý zvnútra pomaly eroduje.

Seriál dostane 42 epizód a uvidíme v nich herecké mená ako Jozef Vajda, Henrieta Kecerová, Vlado Černý, Kristína Turjanová, Viki Petrášová, Veronika Mészárosová, Noël Czuczor, Roman Poláčik a ďalší.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie