Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Ak sa toto raz nakrúti, bude to absolútne seriálová bomba. Fanúšikom sa splní najdivokejší sen!

Televízia HBO koketuje s myšlienkou nakrútiť seriál zo sveta Hry o tróny, ktorý by mohol prekonať všetko, čo sa doteraz odvysielalo.

20.06.2024 00:00
hra o tróny, Foto:
Nový seriál zo sveta Hry o tróny by mohol ukázať príchod dračieho rodu do Západozeme.
debata

To, že stanica má dlhodobé plány s Hrou o tróny, sa vie roky. Ešte pred ukončením pôvodného seriálu, v roku 2019, sa pracovalo na rôznych spin-offoch a rozvíjali sa potenciálne námety. Prvá seriálová odnož s názvom Blood Moon sa napokon nerealizovala, hoci sa nakrútil pilotný diel a údajne televízia utŕžila stratu niekoľkých desiatok miliónov dolárov. Expresne rýchlo sa však našla náhrada a zelenú dostal seriál Rod draka, z ktorého sa stal nový fenomén.

Premiéra druhej série je naplánovaná na začiatok leta tohto roka a fanúšikovia Targaryenovcov a drakov odpočítavajú dni, kedy sa vrátia do Západozeme a rozbiehajúcej sa občianskej vojny a súboja dvoch klanov dračieho rodu, ktoré sa postupne masakrujú. Tento rozkol bude mať za následok nielen pád dračieho rodu, ale aj majestátnych tvorov a už nikdy si nesadnú na Železný trón.

Do produkcie túto jar pôjde ďalší seriál. Pôjde o adaptáciu poviedok Georga R. R. Martina Tales of Dunk & Egg. Celkovo ide o tri poviedky, ktoré sa odohrávajú necelé storočie pred udalosťami z pôvodného seriálu. Je založený na dvoch dominantných postavách z kníh, ktoré sa však v seriáli neobjavili. Dunk je bývalý rytier, ktorý putuje krajinou so svojím panošom Eggom. Ten zas patrí do klanu Targaryenovcov. Hoci by sa mohlo zdať, že sú iba akousi kulisou a nepodstatnými členmi davu, obe tieto postavy zasiahli do kľúčových udalostí v histórii Západozeme.

Prečítajte si recenziu druhej série Rodu draka po úvodnej epizóde:

rod draka, Čítajte viac Hra o tróny je späť: Obrovská dávka brutality, temnoty, priam až hororu. Rod draka opäť kraľuje

Divákmi vytúžený spin-off o Jonovi Snowovi sa v najbližších rokoch realizovať nebude. Hoci televízia tento námet stále drží pri živote.

Teraz prichádza správa, z ktorej sa môže stať splnený sen každého fanúšika Hry o tróny. HBO rozbehlo prípravy ďalšieho spin-offu, o ktorom sa doteraz hovorilo, že je nezrealizovateľný vzhľadom na možnú výšku nákladov. Kompetentným je však jasné, že ak si chcú zachovať dominanciu v seriálovom svete, musia priniesť čosi ohromujúce a obrovské, spraviť televíznu revolúciu.

V hre je možný spin-off o Aegonovi I. a jeho sestrách nevestách Rhaenys a Visenyi, ktoré po páde ich domova Valýrii prišli do Západozeme a podrobili si ju do podoby, ktorú pozná každý fanúšik. Aegon so sestrami a mocnými drakmi dobyli slobodné kráľovstvá a spojili ich do novej ríše – Západozeme. Bol to práve on, kto prvýkrát posadil Targaryenovcov na Železný trón a začali sa zlaté časy dračieho rodu.

Scenár dostal na starosť Mattson Tomlin, autor Batmana s Robertom Pattinsonom, filmu, ktorý patril k tomu najlepšiemu, čo sa vo svete superhrdinov odohralo. Projekt je teda vo veľmi dobrých rukách a je dosť možné, že o niekoľko rokov by sa mohol tento ambiciózny projekt dostať aj k divákov. Jedno je isté, ak HBO nebude na tomto seriáli šetriť, výsledok by mohol byť skvostný.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #HBO #Game of Thrones #seriál Hra o tróny #seriál Rod Draka