O seriáloch Televízia

Dunajská promenáda sa výrazne mení. Osobný prístav však roky čaká na rekonštrukciu

Projekt obnovy Osobného prístavu v Bratislave nemá stále právoplatné povolenie.

17.7.2023 06:00
odoberať
Google News
zdieľať
Osobný prístav Bratislava
Foto: TASR
Osobný prístav na nábreží Dunaja v Bratislave.

Projekt rekonštrukcie budovy Osobného prístavu v Bratislave nemá ani po rokoch právoplatné územné rozhodnutie. Okresný úrad v tejto veci stále nerozhodol. Začiatok rekonštrukcie bol pôvodne naplánovaný v roku 2020. Priniesť by mal skvalitnenie služieb pre cestujúcich a bližší kontakt s Dunajom.

Rekonštrukcia bola dlhodobo kritizovaná zo strany niektorých aktivistov. Jedna z občianskych iniciatív napríklad poukazovala na to, že dostavba zničí celkovú panorámu Starého Mesta a jeho nábrežnej promenády a výrazne potlačí vizuálnu dominanciu budovy Slovenského národného múzea i ďalších kultúrnych pamiatok.

Osobný prístav na nábreží Dunaja v Bratislave. Foto: TASR Osobný prístav na nábreží Dunaja v Bratislave.

Podľa spoločnosti Slovenská plavba a prístavy – lodná osobná doprava, a. s., je kritika neoprávnená. Uvádza, že výška budovy by nedosiahla ani výšku stromov nachádzajúcich sa na nábreží.

Budovu Osobného prístavu v Bratislave dostavali v roku 1969 a čiastočne ju rekonštruovali v polovici 90. rokov 20. storočia. Okrem lodnej osobnej dopravy na Dunaji v Bratislave a okolí zabezpečuje prepravu osôb na pravidelných linkách, vyhliadkových plavbách a plavbách na objednávku.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie